Na počátku března jsme oslavili 3. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty tři roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejzajímavější místa pro výlet pro rok 2024. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.

Podívejte se také na nejzajímavější místa pro výlet z loňského roku!


Zámek Mikulov, výrazná dominanta města

Každý, kdo do Mikulova přijíždí, nebo jede kolem, jasně vidí zdejší zámek. Ten tvoří výraznou dominantu města a prostě nejde přehlédnout. Celý zámecký areál pak je velmi zajímavý a bylo by škoda si nechat tohle všechno ujít. Udělejte si procházku Mikulovem až k zámku a seznamte se více s tímto kulturním skvostem.

Boží kameny u Strakonic vám dodají energii

Jsou místa věru tajemná, se zvláštními silami, která mají nevysvětlitelný genius loci. Lidé sem přicházejí pro svou víru, ze zvědavosti, s prosbami či pokorou nebo prostě najít sami sebe. Na cestách můžete na podobné místo narazit i vy. Jedno takové je v jižních Čechách a říká se mu Boží kameny (někdy také Boží kámen).

Tančírna v Račím údolí, skvost Rychlebských hor

Je vcelku běžné, že každý má nějaké „své“ oblíbené hory a s nimi i místa, na která se rád vrací. Některá jsou vyloženě srdcovou záležitostí a jiná se prostě vymykají zažitým poznáním. Tančírna v Račím údolí Rychlebských hor spadá přesně do té druhé možnosti. V každém případě stojí za poznání a třeba si ho oblíbíte natolik, že ho zařadíte mezi své TOP cestovatelské cíle.

Po stopách starých vojenských bunkrů

Po stopách starých vojenských bunkrů se dá vydat ve velké části našich hranic s Polskem. Pro návštěvy bývalých vojenských objektů se již vžil pojem pevnostní turistika. V Moravskoslezském kraji jsou pro takovéto cestování přímo ideální podmínky.

Prohlédněte si unikátní Weisshuhnův kanál na Opavsku

Nádhernou přírodu miluje snad každý, kdo má aspoň nějaké toulavé boty. Sem tam se ovšem stane, že na cestách můžete narazit na dílo vytvořené lidmi a přitom dokonale pasuje do okolní krajiny. Nezřídka je to pozoruhodná stavba – technická památka, kterou stojí za to poznat detailněji. Stačí k tomu málo, prostě si vše projít a udělat si tak prima výpravu.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Jít do Pekla nemusí být vždy na škodu,
zvláště pokud je to to v Jestřebí

Obecně bývá vnímáno peklo jako něco negativního. Ovšem nemusíte se bát, v tomto článku vám ukážeme Peklo, které je světu malinko schované a určitě vás tak navnadíme, že si do tohoto Pekla uděláte výlet zcela dobrovolně. Peklo v Jestřebí se nachází v tichém a klidném přírodním prostředí. A v neposlední řadě také oni čerti, bez kterých by toto Peklo nebylo peklo.

Podobné články