Na počátku března jsme oslavili 2. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty dva roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejzajímavější místa pro výlet pro rok 2023. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.


Navštivte Národní památník odposlechu u Lipnice nad Sázavou

Na území Českomoravské vrchoviny leží Lipnice nad Sázavou. Společně navštívíme Národní památník odposlechu. Uvidíte Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlatý voči. To vše vznikalo postupně. Najděte si čas a vezměte i své pejsky na krátkou a milou procházku přírodou s bonusem v podobě velmi zajímavého památníku.

Moravské Toskánsko, fotografický ráj přímo na dosah

Moravské Toskánsko, místo, které si bezpochyby oblíbíte, především, pokud fotografujete. Jak už je nejspíš patrno, cesta bude na Moravu. Moravské Toskánsko zahrnuje malebnou krajinu a není ani divu, že si ji oblíbili právě oni fotografové, a to jak profesionální, tak amatérští. Přijeďte i vy. Podobné scenérie se hned tak někde nevyskytují.

Africké muzeum můžete navštívit ve Vizovicích

Afrika a Česká republika mají z cestovatelského hlediska něco společného. Kromě zájmu o černý kontinent, to je i hmatatelná ukázka afrických zajímavostí. Příkladem je muzeum ve Vizovicích. Muzeum se jmenuje Tjiwara muzeum. Můžete tak navštívit nefalšované africké muzeum v ČR. Vypravte se prostě na Valašsko, určitě se vám zde bude líbit.

Plavení dřeva na Schwarzenberském kanále můžete zažít i vy

Naši předkové byli velmi šikovní, a to po všech stránkách. Dnes můžeme jejich um obdivovat, a to i díky tradicím. Příkladem je dozajista Schwarzenberský plavební kanál v Jihočeském kraji. Uvidíte zajímavou technickou památku a třeba i ukázku plavení dřeva. Stačí prostě v pravou chvíli přijet a pak pozorovat.

Muzeum fantastických iluzí vás přenese do čarovného světa

Není muzeum jako muzeum. Jsou taková, která hodně překvapí a možná se vám odtud ani nebude chtít odcházet. Muzeum fantastických iluzí v Praze je toho přímým důkazem a pokud se m půjdete s dětmi, tak si vyhraďte opravdu hodně času. Jedno doporučení dáme hned, mějte foťák či aspoň mobil. O fotky nebude nouze.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Na jeden den ošetřovatelem v Zoo Tábor

Město Tábor všichni známe díky školnímu dějepisu a husitům. Město však je zajímavým i něčím jiným. Nachází se tady největší zoologická zahrada jihu Čech. Zoo se věnuje především ohroženým druhům. Vy máte možnost vše uvidět zblízka. Stačí využít zážitkového programu a stát se na jeden den ošetřovatelem. Využijte toho, nebudete litovat.

Podobné články