Rozzuřený vysavač či bakeliťák (nepochybně si vzpomenete i na další pojmenování), tak se svého času hovorově říkalo automobilům značky Trabant. Tenhle, kdysi lidový vůz byl hojně rozšířen a dost možná se objevil i ve vaší rodině. V socialistickém Československu šlo o jeden z dostupných automobilů a není tedy divu, že byl vidět na každém rohu. Jeho zašlou slávu vám názorně připomene Trabant Muzeum Motol.

Muzeum nepřehlédnete.
Muzeum nepřehlédnete.

Praha volá

Jak už ze samotného názvu Trabant Muzeum Motol vyplývá, tak je nutné se na prohlídku vypravit do matičky Prahy. Konkrétně do Motola, to dá rozum. Zmíněné muzeum je celé zasvěcené někdejší chloubě východoněmeckého automobilového průmyslu a nachází se v budově STK v Plzeňské ulici. Klidně se do muzea vypravte s celou rodinou, nudit se nebudete a ti menší a mladší se aspoň podívají na to, v čem se kdysi hojně jezdilo.

Stylová malba.
Stylová malba.

V původním dochovaném stavu

Trabant Muzeum Motol má ve své sbírce vozy v původním dochovaném stavu. Vše si můžete prohlédnout. Uvidíte rovněž dobovou garáž se závodním Trabantem, část „uříznutého“ vozu – podíváte se jak se sedělo, řídilo a řadilo, vojenský speciál Trabant Kübel či přívěsný vozík s dobovým kempařským vybavením. Seznámíte se s kompletní historií výroby od prvního Trabantu AWZ P70, přes Trabant P 60 (600), Trabant 601 a Trabant 1,1 (čtyřtaktní verze). Trabanty měly dvouválcový dvoutaktní motor.

Kdo z vás jezdil podobným autíčkem?
Kdo z vás jezdil podobným autíčkem?

Pro děti i dospělé

V areálu Trabant Muzea Motol se najde něco zajímavého jak pro děti, tak dospělé. Myslíme tím mimo samotnou prohlídku, pochopitelně. Dětem je určena závodní dráha s modely autíček Trabant či funkční model vláčku, který převáží Trabanty. Dospělí zase mohou „obdivovat“ předměty denní potřeby občanů Německé demokratické republiky (NDR) a eventuálně si zakoupit nějaké ty upomínkové předměty. Jsou vcelku zajímavé – trička, deštníky, dárkové balíčky, hrnky apod. Trabant Muzeum Motol vybudoval Autosport klub Praha. Nechť se vám zde líbí.


Podobné články