Miroslav Goodbody Pospíšil

Jmenuji se Miroslav Pospíšil. Pracuji jako novinář, copywriter a fotograf. K cestování mám velmi blízko již od dětství. Ve 2. třídě na základní škole jsem začal chodit do turistického oddílu a od té doby rád vyjíždím někam ven. Miluji les, hory, přírodu jako takovou, s chutí se projdu po cizím městě nebo navštívím nějakou tu památku či jakékoliv zajímavé místo.

Baví mne psát o cestování a stejně tak mne baví fotografovat na cestách. Mám v této oblasti mnohaletou praxi. Své zkušenosti jsem získal jako redaktor okresních novin, firemních novin a novináře na volné noze.

Jsem autorem knihy BRANO – 150 let s námi (mapující fungování firmy BRANO a.s. v Hradci nad Moravicí) a knihy Již 45 let se držíme nebe aneb Každý má někde svoje Šlápoty (historie a současnost turistického oddílu Šlápoty Opava). 


Miroslav Mirinda Pospíšil

Ahoj. Jmenuji se Miroslav Pospíšil. Pocházím z Opavy, kde jsem žil před nástupem na vysokou školu v Brně a zde jsem zůstal i po škole. Nyní pracuji jako programátor webových IS, eshopů a webů na klíč postavených převážně na redakčním systému WordPress.

Od dětství jsem byl aktivním vodním skautem (nyní spíše pasivním) v přístavu Poseidon Opava. V přírodě jsem vyrostl a proto k ní chovám velikou lásku a respekt. Miluji lesy, vodu, hory, přírodu, zvířata … a také klid, ticho a mír, které přináší. Proto, kdykoliv to jen jde, rád vyrazím někam ven do přírody, a je mi zpravidla úplně jedno kam.

Mimo přírodu mám rád hořká piva, bílá vína, dobrou kávu nebo zelené čaje. A ze zálib, kromě cestování, mám rád sport, videohry, knihy a nově nalezené zaujetí v ultralight trekingu a psaní. S Goodbodyho nápadem na cestovatelský magazín jsem si uvědomil, že už jsem toho také procestoval nemálo, a že bych se o to také rád podělil. Mimo to jsem se postaral o grafické zpracování již zmíněné knihy o turistickém oddílu Šlápot.