Na počátku března jsme oslavili 3. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty tři roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejlepší tipy na malé výlety pro rok 2024. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.

Podívejte se také na nejlepší tipy na malé výlety loňského roku!


Medvědí stezka je nejstarší na celé Šumavě

Ať se vydáte kamkoliv, prakticky všude nějakou tu naučnou stezku najdete a obvykle se k ní váže nějaký příběh, pověst či různá zajímavost. Jasným příkladem je bezesporu nejstarší naučná stezka na Šumavě, a to Medvědí stezka. Neváhejte si ji projít, nebudete litovat svého rozhodnutí. Medvědí stezka čeká na své návštěvníky.

Kovanínská zvířátka vás provedou menší stezkou

Cestujete rádi s dětmi? Možná ano, možná ne. V každém případě v určitém životním období má mnoho lidí děti a logicky tedy s nimi podniká různé akce. Tentokrát pro vás totiž máme tip na docela malý a nenáročný výlet s dětmi, a to i s těmi hodně malými. Charakterizovat se dá dvěma slovy, Kovanínská zvířátka.

Z hradu Tolštejn jsou nejkrásnější výhledy

Vzhůru do Lužických hor! Na sever Čech se totiž vydáme na malý výlet a navštívíme zříceninu středověkého gotického hradu Tolštejn. Torzo hradu je skvěle dochované a udržované a připravené na všechny návštěvníky. Je to dost možná jediný hrad, ze kterého budete mít výhledy kolem dokola. Mile vás tato historická památka překvapí, to nám můžete věřit.

Skalní město Ostaš je bludiště, kde je radost bloudit

Na severovýchodě Čech je úžasný kout naší země. Nad Orlickými horami leží město Broumov jenž je centrem Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Nedaleko vesnice Bukovice se nachází malé skalní město Ostaš. Nebo bychom mohli říci i skalní bludiště Ostaš. Zde je totiž radost zabloudit a proplétat se skalními uličkami. Prostě dobrodružství nejen pro skalní fanoušky.

Stezka Megoňky ukáže nevšední přírodní památku

Ne nadarmo se říká, že příroda je mocná čarodějka. Ona totiž mocná čarodějka skutečně je a my můžeme s úctou a pokorou v duši vnímat a obdivovat mnohdy velmi rozmanitá „díla“. A vůbec nevadí, že často nechápeme jak tohle mohlo vůbec vzniknout. Jedním z takových příkladů je Naučná stezka Megoňky na česko – slovenském pomezí. Udělejte si prima výlet na východ naší vlasti.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Vodojemy na Žlutém kopci
– monumentální podzemí Brna

V Brně je spousta pozoruhodných míst. A jedno z takových bylo zpřístupněno teprve nedávno. Historické Vodojemy na Žlutém kopci na sebe strhují spoustu pozornosti nejen Brňáků, ale i návštěvníků z celé republiky. Technická památka vás totiž vezme do jiného světa. Můžete si tak prohlédnout obrovské podzemní komplexy, prozatím dvou cihlových vodojemů.

Podobné články