Na počátku března jsme oslavili 3. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty tři roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejlepší destinace k pobytu pro rok 2024. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.

Podívejte se také na nejlepší destinace k pobytu z loňského roku!


Pavlovské vrchy, přírodní krása mezi vinohrady

Někomu více vyhovují hory, jinému naopak nížiny a další to rád kombinuje. Naštěstí těch míst, kde si na své přijdou pomalu všichni, je vcelku dost. My bychom řekli, že tohle vyloženě sedí na Pavlovské vrchy v Jihomoravském kraji. No schválně, kolik z vás už si prošlo nějaký ten úsek tohohle přírodního skvostu, který je tak dobře umístěn mezi vinohrady?

Lipová-lázně, klidné místo uprostřed hor

Čas od času se vyplatí zavítat i do podhorské krajiny a obec Lipová-lázně je toho příkladem. Klidné místo uprostřed hor vás nechá poznat různé pozoruhodnosti a zároveň budete mít dost příležitostí k odpočinku. Přijet sem můžete vlastně v kteroukoliv roční dobu a vždy to bude nezapomenutelný pobyt. Neváhejte tedy a už si hledejte termín ve svém kalendáři na cestu do Lipové-lázně.

Karolinka, klidné místo v srdci Valašska

Toužíte po místě, kde si báječně odpočinete, něco zažijete a uvidíte a zároveň můžete dát průchod nerušenému poznávání? Karolinka na Valašsku je přesně takovým příkladem. Můžete sem přijet kdykoliv v roce a vždy se najde něco, co zaujme a co vám dokonale „pročistí“ mysl. Jakby taky ne, když jste v krásných Beskydech.

Národní park Bavorský les, nedotčená příroda i medvědi

Hluboké lesní hvozdy, vodní bystřiny, nádherné výhledy i divoká zvěř. To není filmová romantika odněkud z Aljašky, nýbrž skutečnost, kterou můžete zažít i vy. Nemusíte přitom jezdit ani nikam moc daleko, stačí se vydat za česká humna, a to do Národního parku Bavorský les u našich německých sousedů. Tady se každý může toulat podle svých představ a užívat si divočiny se vším všudy.

Město Miroslav se vám bude dozajista líbit

Zemi krále Miroslava zná z pohádky Pyšná princezna snad každý. Ovšem, jak je tomu ve skutečnosti? A dá se o něčem takovém vůbec uvažovat? Věřte tomu, že svým způsobem dá a není třeba v tom hledat nic složitého. Rozdíl je jen ve faktu, že se nejedná o zemi, ale o město, a to město nese název Miroslav. Česká republika má prostě svou Miroslav a kdokoliv se sem může vypravit.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Vydejte se za pěší a cykloturistikou na Kružberk

Obec Kružberk a nedaleká Kružberská přehrada patří již léta k nejoblíbenějším rekreačním oblastem Opavska v Moravskoslezském kraji. Tato místa najdete v malebné krajině Oderských vrchů na hranici Přírodního parku Moravice. Lidé sem jezdí především za pěší turistikou a cykloturistikou. Několikrát do roka se také pořádají oficiální sjezdy řeky Moravice, takže i vodáci si mohou přijít na své.

Podobné články