Na počátku března jsme oslavili 3. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty tři roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejlepší zahraniční tipy pro rok 2024. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.

Podívejte se také na nejlepší zahraniční tipy loňského roku!


Madeira: Perla Atlantiku

Tento článek je prvním ze série článků o Madeiře, které budou vycházet každý pátek. Na ostrově Madeira jsme strávili neuvěřitelných 14 dní, a proto se můžete těšit na celkem jedenáctidílný seriál o tomto evropském skvostu, kde spolu navštívíme nejrůznější místa. Ať už jsou známá nebo schovaná, Madeiru představíme od mořské hladiny až po nejvyšší horu.

Otmuchovské jezero leží jen kousek od českých hranic

Pokud hledáte na dobu letních dovolených ideální a přitom neotřelé místo pro rekreační aktivity, pak se zaměřte na našeho severního souseda. Jižní Polsko není zase tak daleko a přitom jsou zde úžasné podmínky pro volnočasové aktivity, kde si přijde na své snad každý, a to samozřejmě i rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Stačí se prostě vydat na Otmuchovské jezero.

Liptovský Mikuláš je pro dovolenou jako stvořený

Pokud plánujete dovolenou na Slovensku nebo stále ještě váháte kam se vypravit, pak máme pro vás zaručený tip, který jistě uspokojí všechny účastníky. Liptovský Mikuláš a vůbec celá oblast Liptova nabízí tak rozmanité volnočasové aktivity, že prakticky jde každý den dělat něco jiného a nemusíte se vůbec nudit.

Černá Hora má nejen fantastické pláže

Nejmladší evropský stát Černou Horu (Montenegro) najdeme na jihozápadě Balkánského poloostrova, na jižním pobřeží Jaderského moře. I když se jedná o převážně hornatý stát, najdete tady fantastické pláže se vším, co k rekreaci nezbytně patří, a to není všechno. Místní památky a zajímavosti dovedou zpestřit pobyt každému.

Jeskyně Postojná jsou největší
a nejúžasnější jeskyně v Evropě

Zavítáme do malého a přátelského Slovinska na místo zvané Jeskyně Postojná. Jeskynní systém Postojná nabízí nejkrásnější a největší jeskyně v Evropě přístupné běžným návštěvníkům. Počet návštěvníků se v sezóně pohybuje okolo 15.000. A jak je to možné? Díky tomu, že vás dovnitř a ven z jeskyně zaveze vláček. No není s čemu divit, že je to jeden z hlavních turistických taháků celého Slovinska.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Saint Tropez, vydejte se do domova filmových četníků

Kdo by neměl rád hřejivé sluneční paprsky a zvláště pak v době, kdy si chce nějakým způsobem odpočinout. Pokud se k tomu ještě navíc přidá zajímavá lokalita, tak je vlastně vyhráno už předem. Jižní Francie takovými místy disponuje a jedním z nich je bezesporu Saint Tropez. Jestli máte pocit, že je vám tady něco povědomého, tak to jen pocit nebude. Právě zde se v letech 1964 až 1982 natáčely všechny filmy o četnících.

Podobné články