Na počátku března jsme oslavili 3. narozeniny magazínu Toulavé Šlápoty. Za ty tři roky vyšlo už mnoho zajímavých článků a my jsme z nich sestavili přehled nejlepších tipů. Pět nejúspěšnějších článků a jeden náš osobní tip. Dnes vám nabízíme Nejlepší cestovní tipy pro rok 2024. Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení a mnoho zážitků na vašich cestách.

Podívejte se také na nejlepší cestovní tipy loňského roku!


Slyšeli jste někdy o beskydském Trojmezí?

Beskydy jsou bezesporu jedny z našich nejkrásnějších hor. My máme Beskydy opravdu rádi a každá cesta tam je radost. Dnes vám povíme něco o beskydském Trojmezí. Znáte tuto lokalitu a víte, kde se zhruba nachází? Možná víte, ale i kdyby ne, tak všechno se dá napravit. Trojmezí se dá charakterizovat obecně jako tři státy, tři jazyky a mnoho společného.

Cestujte na kole kolem Novomlýnských nádrží

Cyklistika v posledních letech zaznamenala obrovský nárůst v oblíbenosti. Jde o aktivitu, kterou si každý může přizpůsobit podle sebe, člověk je na čerstvém vzduchu (pomineme-li rušné městské ulice), sportuje a poznává. Tomuto fenoménu jdou vstříc cyklistické stezky. Cyklostezka Nové Mlýny je jedním z mnoha příkladů. Cestujte tedy na kole kolem krásných Novomlýnských nádrží.

Z Beskyd do Bílých Karpat za 5 dní

Na začátku byli tři kamarádi, kteří by chtěli jít na vandr. A protože jsme přemýšleli kam vyrazit a užít si svobodu, upoutal mou pozornost jihovýchod Moravy. Proto jsem vymyslel zhruba 110 km dlouhý trek z Rožnova pod Radhoštěm do Luhačovic. Pro všechny trekaře, hikery, vandráky a vůbec všechny tuláky – vyrážíme na pětidenní putování Valašskem po československé hranici.

Letní výšlap na Čertovy kameny a rozhlednu Zlatý chlum

Dnes se vydáme na západ Slezska do podhůří Jeseníků. Začínáme na železniční zastávce vesničky Česká Ves. Mimo přírodu ale zdejší krajina nabízí několik velmi zajímavých možností na procházku. Podíváme se na Zapomenutý pramen, roztočíme vodní mlýnky, vylezeme na atraktivní Čertovy kameny a prohlédneme si Hrubý Jeseník z rozhledny Zlatý chlum.

Brdská horská prémie, opravdu náročná cyklostezka

Co si vybavíte pod pojmem Brdy? Někdo krásné přírodní území plné lákadel a jiný zase třeba vojenský prostor, do něhož se léta nesmělo. Ať už tak či onak, pravdou zůstává, že Brdy rozhodně stojí za poznání. A třeba i na kole. Brdská horská prémie přesně takovou příležitost nabízí, ale není to varianta pro každého.


Bonusový tip Toulavých Šlápot

Vzhůru na čtyři rozhledny Jizerských hor

V tomto článku vám ukážeme čtyři moc zajímavé rozhledny v Jizerských horách. Dokážete je všechny navštívit během jednoho dne, ať už vyrazíte autem, na kole, či pěšky. Čtyři rozhledny v jednom dni. K tomu přenádherná zalesněná krajina Jizerek. A převýšení, které lze zvládnout a je přiměřené pro všechny, kteří nešlapou kilometry každý víkend. Těšte se na Světlý vrch, Špičku, Maják Járy Cimrmana a Štěpánku.

Podobné články