Potřebujete na svých cestách zažívat nějaký ten větší či menší adrenalin? Případně, berete zážitky tak jak přijdou a nějak se popasujete s nastalou situací? V každém případě se události mohou často vyvinout různě. Jestliže však opravdu toužíte po neobvyklé a přitom svých způsobem náročné aktivitě, tak vyrazte na nejdelší visutý most světa. Najdete ho v České republice v pohoří Králický Sněžník. Dojmů budete mít požehnaně.

Celkový pohled na visutý most.
Celkový pohled na visutý most.

Na rozhraní dvou krajů

Zmíněný visutý most se klene mezi dvěma kraji. Přesněji, spojuje vrcholy Chlum (1 118 m n. m.) v Olomouckém kraji a Slamník (1 233 m n. m.) v Pardubickém kraji. Obecně se pak jedná o pohoří Králický Sněžník. Most byl pojmenován Sky Bridge 721 a pro návštěvníky je k dispozici od května 2022. Jen skutečně zvažte zda sebou budete mít i děti a jak jsou staré. Procházka nemusí být jen tak nějaká procházka. Pejsky pak nechte doma určitě, tady by spíše překáželi. Je to jen doporučení, jak se zařídíte, je pochopitelně na vás.

Okolní horská krajina je nádherná.
Okolní horská krajina je nádherná.

Nad krásným údolím

Most Sky Bridge 721 se klene nad údolím Mlýnského potoka. Jeho délka je 721 metrů (odtud i název mostu) a je umístěn ve výšce 95 metrů. Šířka lávky, po které se prochází, je 1,2 metru. Samotná délka činí ze Sky Bridge 721 nejdelší visutý most na světě, takže další rarita, která se nachází na území České republiky. Projít se zde znamená jak krásné vyhlídky, tak i neobyčejný zážitek neboť to není jen obyčejná procházka. Ostatně, to poznáte sami. Hlavně se nebát. A mimochodem, platí se vstupné na most.

Stezka v oblacích.
Stezka v oblacích.

Houpe to, houpe to

Celou konstrukci mostu Sky Bridge 721 drží šest hlavních nosných lan. Sleduje se zde poryv větru a pokud překročí určitou hranici, tak se na most nepouští. Počítejte s tím, že se to na mostě vlastně pořád houpe a výkyv může být různý. Komu se dělá špatně, ať si zážitek raději odpustí. Provoz je pouze jednosměrný, a to od chaty Slaměnka (vrch Slamník) směrem na Chlum a na mostě může být ve stejnou dobu omezený počet lidí. V blízkosti Sky Bridge 721 se pak nachází rovněž naučná stezka Most času, tedy hra s deseti naučnými panely o historii a ochraně přírody. Navštívit lze také Stezku v oblacích na Dolní Moravě.

Výhled ze Stezky v oblacích.
Výhled ze Stezky v oblacích.

Masiv Králický Sněžník

Masiv Králického Sněžníku se táhne v délce 16 kilometrů mezi městem Králíky a Kladským sedlem. Nejvyšší hora nese název jako samotné pohoří, tedy Králický Sněžník (1 423 m n. m.). Tento horský masiv sousedí s nádhernými Jeseníky. Možností k výpravám je zde tedy celá řada, zvláště pak, když se rozhodnete pro pobyt v řádu více dní. Pokud bude vaší prioritou Sky Bridge 721, tak snad si odnesete veskrze příjemný adrenalinový zážitek a mnoho skvělých fotografií. Tyto faktory jsou však velmi individuální. Přejeme prima pobyt.


Podobné články