Máte rádi muzea? Patrně na tuto otázku nebude tak úplně jednoznačná odpověď. Není ovšem muzeum jako muzeum. Vedle těch tzv. klasických, existují muzea, která se doslova vymykají zažité představě. Často právě ony bývají hodně zajímavá. Muzeum fantastických iluzí v Praze je toho jasným příkladem. Ostatně, při nejbližší návštěvě našeho hlavního města se o tom můžete sami přesvědčit.

Zdání klame, tak by možná mohlo znít motto muzea

Muzeum fantastických iluzí už svým názvem napovídá o co zde asi jde. Prostě a jasně se přenesete do čarovného světa v němž hraje svou roli optický klam doplněný o velkoformátové trikové obrazy. Prakticky po celou dobu nevyjdete z překvapení. Jistotu máte jen jednu, a to takovou, že se budete báječně bavit a odnesete si odtud mnoho skvělých zážitků. Muzeum fantastických iluzí splní své poslání na jedničku.

Zážitek, parádní fotky i úsměvná videa

Muzeum fantastických iluzí v Praze najdete ve Vodičkově ulici, tedy prakticky v centru města. Prohlídka trvá průměrně šedesát minut, ale je jen na vás jak dlouho se zdržíte. V tomhle muzeu můžete podle libosti fotografovat či natáčet videa. Využijte toho. Domů si tak odnesete spoustu zážitků nejen ve svých vzpomínkách a pocitech, nýbrž i na úsměvných fotkách a záběrech z vaší videokamery nebo z mobilního telefonu. A nepochybujte, že budete mít co zaznamenávat. Zde si na své přijdou jak malí tak velcí návštěvníci.

Jako malé děti, bez ohledu na skutečný věk

Hrát si budete jako malé děti, a to bez ohledu na to jaký je váš skutečný věk. Muzeum fantastických iluzí v Praze nabízí více než 150 interaktivních zábavných exponátů. Jen tak namátkou: kouzelná židle, magická místnost (stanete se trpaslíkem nebo naopak obrem), dělo ze kterého se necháte vystřelit, levitace ve vzduchu, vaše hlava na stole nebo se proletíte na koštěti. Může se vás pokusit sníst King Kong či velká kočka. Zní vám to lákavě? Pak si sedněte, vezměte do ruky kalendář a plánujte termín návštěvy.

Muzeum provozuje skutečný kouzelník

Dost možná si po návštěvě pomyslíte, kdo že měl takový nápad a tohle všechno vybudoval? Vězte tedy, že Muzeum fantastických iluzí provozuje skutečný kouzelník, přesněji iluzionista, a to ten nejlepší. Mistr České republiky a mistr světa ze Světového poháru bavičů Pavel Kožíšek dal tohle všechno dohromady. Sami můžete posoudit jak se mu to povedlo. Kromě tohoto muzea pak lze navštívit rovněž Divadlo kouzel Pavla Kožíška a Zrcadlový labyrint (nachází se v prostorách Divadla kouzel).

Smíchu není nikdy dost, tomu věřte

Během celého pobytu v prostorách Muzea fantastických iluzí se báječně pobavíte. Smích je zde průvodním jevem na každém kroku. Pakliže k tomu přidáte i kus vlastních fantazie, máte vyhráno. Odcházet budete maximálně spokojení, s dobrou náladou a velmi pozitivně naladěni na další vaše cestovatelské zážitky. A ještě jednou připomínáme. Fotografujte co to dá.


Podobné články