Již nějakou dobu jsou vcelku populární zážitkové cestovatelské aktivity. Do této skupiny se toho dá zařadit opravdu hodně, a to i tam, kde by to člověk hned nečekal. A pokud si ještě na své přijdou chuťové buňky, tak je to mnohem lepší. Znáte například Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře? Pokud jste ještě neměli tu možnost ho navštívit, tak si určitě tento cíl zapište do svých plánů. Samozřejmě berte celou rodinu, obzvláště děti. Užijete si sladkého ráje a budete odcházet plni dojmů.

Tak velký čokoládový vlak jste ještě neviděli.
Tak velký čokoládový vlak jste ještě neviděli.

Do města husitů

Za sladkým zážitkem se vypravíte do města husitů, tedy do Tábora. Zde, přímo v historickém centru, se nachází Muzeum čokolády a marcipánu Tábor. Konkrétně je muzejní expozice soustředěna ve třech spojených gotických domech. Váš zážitek tak bude ještě umocněn historickými prostorami. V každém případě budou skvělé příležitosti k fotografování, tak si nezapomeňte foťák nebo aspoň mobil. Ostatně, brzy po vstupu to pochopíte sami.

Vchod do muzea a tabulka "čokolády" před ním.
Vchod do muzea a tabulka „čokolády“ před ním.

O čokoládě i marcipánu

Muzejní expozice je tématicky rozdělena, což má tu výhodu, že se budete lépe orientovat. Seznámíte se s historií čokolády, s výrobou bonbonů, pralinek, čokoládových tabulek. Dále na vás čekají zajímavosti o zpracování kakaa. Uvidíte historické servisy na pití čokolády i takové speciality jako Pohádkový sklep nebo Čertovské peklo. Dále na vás čeká svět marcipánu a práce s ním. Marcipán je v přímé souvislosti s čokoládovými výrobky a tak není divu, že je zastoupen i zde. Vystaveny jsou historické plakáty, informace o čokoládě v českých zemích.

Tyhle postavičky jistě poznáte sami.
Tyhle postavičky jistě poznáte sami.

Modely z čokolády a marcipánu

Muzeum čokolády a marcipánu návštěvníkům nabídne k vidění rovněž různé modely z čokolády a marcipánu. A jde i o nevšední kousky. Spatřit tak lze čokoládového Mr. Beana, Jaromíra Jágra, panenky, husitský průvod, čokoládová auta apod. Za zvláštní pozornost stojí největší čokoládový vlak v České republice, který váží úctyhodných 520 kilogramů a má 3 metry. Mistři cukráři si za takový výkon nepochybně zaslouží velkou poklonu.

Autíčko Mr. Beana.
Autíčko Mr. Beana.

Zkuste si něco vytvořit sami

Muzejní prostory jsou vybaveny také tzv. tvořivou dílnou. Zde si můžete zkusit sami vytvořit z čokolády a marcipánu něco podle svých představ. Ano, bude to nejspíš ráj pro děti, ale vy jim určitě rádi pomůžete. Dílna nabízí modelování s marcipánem, odlévání figurek, výrobu pralinek, malování s čokoládou. Všichni bez rozdílu pak mohou dát průchod mlsným jazýčkům v Čokolaterii. Zde je vám k dispozici deset vířičů s teplou čokoládou a několika druhy příchuti. Zakoupit si můžete sladké suvenýry. Muzeum čokolády a marcipánu Tábor je prostě dost neobvyklé a o to více přitažlivé. Užijte si návštěvu.

Prostě čokoládová pohádka.
Prostě čokoládová pohádka.

Podobné články