Máte rádi zoologické zahrady? S největší pravděpodobností nejspíš ano. Obvykle převážná většina lidí do zoo chodí ráda a především, pokud mají malé děti. Není však zoo jako zoo. Některá se hodně liší. První dřevěná zoo Ostrata je toho typickým příkladem. Jak už sám název napovídá, v této zahradě na vás čekají neživí zástupci zvířecí říše. Skvělý zážitek si i tak odnesete sebou domů. Svého času nebudete litovat.

V dřevěné zoo je co obdivovat.
V dřevěné zoo je co obdivovat.

Původně rodinná záležitost

První dřevěnou zoo najdete v obci moravské obci Ostrata ve Zlínském kraji. Zakladateli a provozovateli jsou manželé Radek a Jolana Hudečkovi. V roce 2014 začali s realizací rodinného nápadu k potěše jejich syna. A o rok později Hudečkovi otevřeli zoo veřejnosti. Dřevěná zoo si rychle získala své obdivovatele a příznivce. Není divu, vždyť zdejší exponáty jsou jako živé. Člověk žasne nad zručností zhotovitele.

Zvířata  jsou jako živá.
Zvířata jsou jako živá.

Zvířata jako živá

Dřevěná zoo se nachází v RH areálu Ostrata 1. Návštěvník si může prohlédnout více než 212 exponátů – sochy zhotovené řezbou motorovou pilou. Uvidíte například lva, pštrosa, zebru, lemura, papouška, mravenečníka, pandu, mrože či krokodýla. Zvířat je prostě hodně. Jak dlouho zde budete je jen na vás. Navíc, je v nabídce prohlídky i výstava autíček. Počet těchto malých vozů se vyšplhal na 826 kusů. Tomu už se říká slušná sbírka. Celý areál je pak přírodního charakteru, což jen umocňuje celkový zážitek.

Některá zvířata působí velmi mile.
Některá zvířata působí velmi mile.

Pohádkov pro děti i dospělé

Pohádkov je rovněž součástí První dřevěné zoo. Je sice primárně určen dětem, ovšem každý dospělý si jistě rád zavzpomíná na své vlastní dětství. Zde spatříte pohádkové bytosti jako je třeba víla Amálka, čertík Bertík nebo dobrosrdečný zlobr Shrek. Z této části celé expozice se dětem obvykle moc nechce, tak počítejte s tím, že se zde nějakou chvíli zdržíte. Ostatně, na výletě se přece spěchat nemá. Pokud přijedete autem, tak parkoviště je hned u zoo, takže jste po prohlídce brzy u svého dopravního prostředku a můžete se přesunout zase jinam.

Obří štír není nebezpečný.
Obří štír není nebezpečný.

Malá vesnička v okrese Zlín

Ostrata (neplést si s Ostrava) – vskutku malá vesnička v okrese Zlín na Moravě. Dlouhá léta byla součástí Zlína, ale od roku 2001 jde o samostatnou obec. Prohlédnout si zde můžete hezkou kapličku, náves a stylové vesnické domy. Jistě zaujme výlet i k Biofarmě Juré. Můžete jít pěšky či jet na kole směrem Ostrata – Hvozdná – Větřák – Juré. Najdete zde dětské hřiště, občerstvení a zájemcům na farmě umožní aktivity agroturistiky. Kdo by pak ještě spatřit skutečnou zoo, tak má rovněž velkou šanci. Čtyři kilometry od Ostraty leží Zoo Zlín-Lešná.

V zoo najdete i pohádkové postavičky.
V zoo najdete i pohádkové postavičky.

Podobné články