K cestování to pivo tak nějak patří. I když se to nezdá, ale zvláště v českých podmínkách je pivo jistou neodmyslitelnou součástí mnoha cestovatelských výprav. Je jedno, zda jedete do města, do hor, na vodu. Příjemná hospůdka často jistí čas oddechu a tomu odpovídá i konzumace. Není se tedy čemu divit, že vznikají podobné projekty jako je například Krkonošská pivní stezka. Můžete vzít jed na to, že zdaleka není jenom o pivu, jak by se mohlo někomu na první pohled zdát. Ostatně, pojďme se na to společně podívat.

Pec pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou.

Stezka spojuje zajímavá místa

Pokud se tedy rozhodnete absolvovat Krkonošskou pivní stezku, musíte se vypravit do Královéhradeckého kraje. Čeká vás pěší trasa a pobyt v samotných Krkonoších a vězte, že nebudete litovat. Postupně si projdete taková místa jako penzion Andula Strážné, Pecký pivovar Pec pod Sněžkou, Pivovar Trautenberk Horní Malá Úpa, Friesovy boudy Strážné, Krkonošský medvěd Vrchlabí, Pivovar Hendrych Vrchlabí. Zkrátka a dobře, hezky se zde snoubí nejhezčí místa Krkonoš a dobré pivo.

Horní Malá Úpa.
Horní Malá Úpa.

Je to vlastně gastronomické putování

Bez přehání se dá konstatovat, že Krkonošská pivní stezka představuje takové gastronomické putování a určitě to není pouze kvůli pivu. Stezka dává dohromady místní minipivovary jako jsou Pivovar Hendrych, Pivovarská Bašta (Krkonošský medvěd), Pivo Fries, Pivovar Trautenberk, Pecký pivovar. Kdo na všech zastávkách vypije pivo, dostane razítko (celkem tedy pět razítek) a v cíli otvírák jako dárek. A ten, kdo vypije od každého piva pět kousků, získá stylové tričko Krkonošské pivní stezky. Zvažte, zda tedy dáte celkem 25 piv, jestliže tričko fakt chcete.

Vrchlabí.
Vrchlabí.

Piva jsou rozličná, takže můžete vybírat

Nejen, že je vám k dispozici pět pivovarů, ale také nabídka jednotlivých piv je rozličná a pestrá. Pivovary Hendrych a Krkonošský medvěd mají hned několik druhů zlatavého moku. Pivo Fries má ocenění Originální krkonošský produkt a pivo na Friesových boudách se vaří z vody místního pramene. Než se na cestu vydáte, zvažte, zda vás víc zajímá pivo či horská příroda. V tom prvním případě možná raději nechte děti doma a v tom druhém vezměte jak děti tak třeba i psího parťáka.

Pohled na Krkonoše.
Pohled na Krkonoše.

Stezka má dvě trasy

Krkonošská pivní stezka je oficiálně otevřená od května do října a jde o jedinou horskou pivní stezku v Evropě. Můžete si přitom vybrat ze dvou tras. Trasa 1: Trautenberk – Portášky – Růžohorky – Pecký pivovar – Richtrovy boudy – Výrovka – Fries – Pivovar Medvěd (celkem 30,5 km). Trasa 2: Trautenberk – Sněžka – Růžohorky – Pecký pivovar – Severka – Chalupa Na rozcestí – Fries – Pivovar Medvěd (celkem 31,2 km). Vidíte, že se v obou případech projdete, ale můžete si to rozdělit třeba na celý víkend. To už je na vás. Tak ať se vám v Krkonoších líbí po všech stránkách.


Podobné články