V magazínu Toulavé Šlápoty jste si již mohli (a stále můžete) přečíst o místě v jižních Čechách, kde chovají sovy. Za těmito opeřenci se však lze vydat i do jiné krajiny naší vlasti. Vězte tedy, že si o tom něco řekneme a nepochybně budete mít novou inspiraci k parádnímu výletu. Všechny cesty budou tentokrát směřovat do Pardubického kraje, a to až skoro k samé hranici s Moravou. Tak vzhůru do sedel, je čas vyrazit.

Výr velký.
Výr velký.

Království sov a papoušků

Království sov najdete ve městě Králíky, okres Ústí nad Orlicí. Jedná se o turistickou oblast Králický Sněžník. Zařízení je opravdovým královstvím nejen sov, ale i papoušků. Nadšenými provozovateli jsou Petr a Radek Podolští. Svou chovnou stanici Království sov mají přímo u rodinného domu a vy můžete být návštěvníky stanice. Výprava bude zajímavá i pro děti, takže s klidem berte celou rodinu.

Sovice sněžní.
Sovice sněžní.

Prohlídkové programy

Zmíněné Království nabízí příchozím zájemcům dva prohlídkové programy a rovněž vzdělávací centrum. Spatřit tady můžete více než 70 sov, které se vyskytují v Evropě. Jde např. o výra velkého, puštíka obecného, sýce rousného, sovu pálenou, výrečka malého nebo sovici krahujovou. Žije tady rovněž jestřáb lesní či mluvící krkavec Toníček. K tomu si připočítejte exotické papoušky. Podobná nabídka je vskutku lákavá.

Seznamte se s různými druhy sov.
Seznamte se s různými druhy sov.

Nutná rezervace předem

Nezapomeňte na poměrně podstatný fakt. Je nutné si předem zarezervovat návštěvu. Prohlídka s výkladem trvá zhruba 60 až 90 minut. V případě vašeho zájmu vás zde i ubytují (2 – 5 osob). Můžete rovněž využít atraktivní akce Fotopárty. Jedná se o fotografování sov pod vedením zkušeného fotografa. Jinak si můžete fotografovat podle své libosti. Máte slušnou šanci si odtud odvézt hezké fotovzpomínky.

Projděte si celé Králíky.
Projděte si celé Králíky.

Projděte si celé Králíky

Samozřejmě si můžete projít celé Králíky. Město leží v brázdě mezi Orlickými horami a Králickým Sněžníkem. Centrum města má statut městské památkové zóny. Navštívit lze Městské muzeum Králíky, Východočeský památník celnictví, Vojenské muzeum Králíky nebo si prohlédněte klášter Hora Matky Boží. Jak se nakonec zařídíte je ve vašich rukou. Volte tedy šťastně a užijte si to celé.


Podobné články