V půli cesty mezi Brnem a Prostějovem, se nachází menší město Vyškov. A v tomto moravském městě se, kromě působivého historického centra, nachází hned dvojice turistických cílů. Charakter těchto míst dokáže spolehlivě zabavit celou rodinu. Nejvíce si zde strávený čas užijí bezesporu děti. Navštívíme spolu ZOO Park Vyškov a pozveme vás k návštěvě DinoParku. Zoo a DinoPark navzájem spolupracují a od jednoho k druhému vás sveze vláček. Celoročně otevřená zoologická zahrada působí útulným, přátelským a vřelým dojmem, kde se budete cítit přímo skvěle. Můžete tak strávit příjemné chvíle ve společnosti zvířat. Čas strávený v přírodě či se zvířaty, není nikdy promarněný.

V ZOO Park Vyškov žijí i velbloudi.
V ZOO Park Vyškov žijí i velbloudi.

S láskou ke zvířatům a jejich ochraně

První domov pro zvířata, byl jakožto zárodek ZOO Park Vyškov, založen v roce 1965 Zdeňkem Sokolíčkem, který s velkým zaujetím a nadšením chtěl vybudovat domov, jenž by sloužil pro chov ohrožených druhů. S láskou ke zvířatům propagoval zoo po celé republice i v zahraničí. V zookoutku se chovaly domácí i divoká zvířata. Během své historie se zoo střídavě dařilo i nedařilo. Největší krizí si prošla zahrada v roce 1990. Zookoutek k tomuto roku chátral a sloužil spíše jako zimoviště pro cirkusová zvířata. V tomto roce se rozhodovalo, zda zdevastovaný areál zrušit, či jej obnovit a zachovat. Nakonec se rozhodlo v chovu pokračovat a vybudovat plnohodnotnou zoologickou zahradu.

ZOO Park vyškov chová i zahraniční hospodářská zvířata.
ZOO Park vyškov chová i zahraniční hospodářská zvířata.

Zoo domácích a hospodářských zvířat

Dnes je ZOO Park Vyškov zaměřen na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. V zoo žije téměř 1200 zvířat ve 123 druzích a plemenech. Hlavním záměrem je dětem přiblížit základní mechanismy přírody. Ukázat těm nejmenším jak vypadají krávy a telata. Jak velcí jsou oslíci. Či v jakých skupinách žijí kachny nebo nutrie. V expozici Dvoreček naší babičky se děti dostanou do přímého kontaktu se zvířaty. Pohladit si můžete jehňátka, kůzlátka a další zvířata. V zoo ale najdete i zahraniční zvířata jako klokany, velbloudy, emu a zajímavá je smečka psů Dingo. Věděli jste, že se pes Dingo dlouho považoval za zdivočelou formu psa domácího? To je i důvod, proč tyto šelmy naleznete i v této zoologické zahradě.

Pes Dingo byl dlouho považován za divokou formu psa domácího.
Pes Dingo byl dlouho považován za divokou formu psa domácího.

Projdete se několika zajímavými expozicemi

V ZOO Park Vyškov se projdete hned několika expozicemi. Zájem budí výběh Afrika, Asie a Jižní Amerika, kde žijou domácí zvířata z těchto kontinentů. Pavilon hrabavé drůbeže vám ukážou jak hezké umí být obyčejné slepice. V podobném duchu se nese i výběh vodní drůbeže. Expozice nutrií vám přiblíží jejich přirozené prostředí. Přes 20 plemen objevíte v expozici králíků domácích. Kočkovité šelmy bengálské a sibiřské najdete ve stejnojmenné expozici. Uvidíte jak žijí doma i v přírodě. A trochu exotiky přidá i expozice malp, jedny z nejšikovnějších opiček vůbec. Součástí areálu je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života.

Rodinka lemurů v jednom chlupatém klubíčku.
Rodinka lemurů v jednom chlupatém klubíčku.

Vláčkem do DinoParku

Součástí Zooparku Vyškov je areál DinoPark. Využijte možnosti poznat svět druhohorních obrů v malebném lesoparku na okraji Vyškova. Unikátní expozice zahrnuje prehistorická zvířata v životních velikostech. Ozvučené, pohyblivé i statické exponáty působí majestátným dojmem a rázem se ocitnete jako ve filmu Jurský Park. Uvidíte desítky modelů a součástí vstupenky je i promítání panoramatického filmu ve 4D kině. Od zoo jezdí pravidelný vláček, který vás zaveze až k DinoParku. Vláček využijete hlavně, pokud jedete autem. V aerálu DinoParku není žádné parkoviště. Nechte tak auto u Zooparku a svezte se vláčkem. Na pokladně zoo si můžete koupit lístek kombinovaný do zoo i do DinoParku, či jen do zoo. 

V ZOO Park Vyškov můžete projít skrz výběh s klokany.
V ZOO Park Vyškov můžete projít skrz výběh s klokany.

Podobné články