Máte rádi dálkové pochody? Chcete poznat Českou republiku z úplně jiného pohledu než je obvyklé? Pak zkuste trek s názvem Stezka Českem. Možná, svým způsobem, poznáte i sami sebe.

Stezka vede rovněž přes nejvyšší horu Jeseníků Praděd
Stezka vede rovněž přes nejvyšší horu Jeseníků Praděd

První oficiální přechod

Stezka Českem je dálkový pochod, první oficiální přechod České republiky. Start je v nejzápadnějším bodě a cíl v nejvýchodnějším bodě naší vlasti. Trasa má neuvěřitelných 1 000 km. Je tedy jasné, že absolvovat něco takového není jen tak.

Projdete se také po Lysé hoře v Beskydech
Projdete se také po Lysé hoře v Beskydech

Na trase hlavně hory

Nejzápadnější bod je na hranici s Německem v Krušných horách a nejvýchodnější bod na hranici se Slovenskem v Beskydech. Postupně se prochází přes Krušné hory, Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy. Na trase je mimo jiné i Sněžka v Krkonoších (nejvyšší bod pochodu – 1602 m n. m.), Praděd v Jeseníkách (1492 m n. m.) nebo Lysá hora v Beskydech (1323 m n. m.). Vydat se můžete rovněž po jižní trase. Ta vás provede lokalitami jako Český les – Šumava – Novohradské hory – Česká Kanada – Podyjí – Dolnomoravský úval – Bílé Karpaty – Beskydy – Javorníky.


O nádherné přírodní scenérie není nouze
O nádherné přírodní scenérie není nouze

Najednou či po etapách

Stezku Českem můžete ujít vcelku, po etapách nebo si vybrat jen nějaký úsek. Na absolvování celé trasy potřebujete zhruba 30 až 40 dní. Tak nezbývá než popřát šťastnou cestu.


Similar Posts