Sadařova naučná stezka. Říká vám to něco? Možná ano, možné ne. V každém případě je to výborný tip na rodinný výlet s dětmi. Ostatně, vše můžete posoudit sami přímo na místě. Stačí se vypravit do Moravskoslezského kraje. Celou dobu pak strávíte v příjemném přírodním prostředí a můžete využít i zdejšího ohniště pro přípravu něčeho dobrého.

Projdete se mezi ovocnými stromy.
Projdete se mezi ovocnými stromy.

Zaujme nejen děti

Sadařova naučná stezka se nachází v obci Sosnová v okrese Opava. Celá je koncipována především pro děti, ale i pro dospělé může být svým způsobem zajímavá. Všichni návštěvníci zde získají poznatky o šetrných způsobech hospodaření na ploše tvořené ovocným sadem, ornou půdou, lesem a rybníkem. Prohlídka je doplněna výkladem průvodce a informačními tabulemi. Dětem zpestří pobyt různé herní a fitness prvky a lanové centrum. Každý pak může ochutnat zdejší výpěstky a přírodní šťávy.

Informační tabule vás poučí.
Informační tabule vás poučí.

Předem se objednejte

Naučnou stezku provozuje společnost Vitaminátor, která nechá návštěvníky rovněž nahlédnout do svých výrobních prostor. Celou návštěvu Sadařovy naučné stezky je třeba si předem objednat, a to na čísle 737 664 930. Nebudete litovat a klidně sebou můžete vzít i svého psího kamaráda, když ho budete mít pod svých řádným dohledem. Je velmi uklidňující procházet se mezi ovocnými stromy a následně třeba posedět u dobrého pití. Na své si přijde celá rodina.

Nechybí hezké výhledy.
Nechybí hezké výhledy.

Podívejte se na rozhlednu

Když už budete v Sosnové, stavte se i na zdejší rozhledně. Najdete ji na Anenském vrchu. Jde o dřevěnou sedmipatrovou stavbu, která měří 25 metrů. Hned v sousedství rozhledny je pak stylové odpočívadlo. První písemná zmínka o Sosnové pochází z roku 1377. Prohlédnout si můžete rovněž kostel svaté Kateřiny, kapli svaté Anny, někdejší tvrz a objekt bývalého zámku.

Děti si mají kde hrát.
Děti si mají kde hrát.

Podobné články