Znáte hanáckou metropoli Olomouc? Pokud jste zde ještě nebyli, tak minimálně z doslechu určitě ano. Olomouc je nádherné historické město, které určitě stojí za poznání. Jakým způsobem je na vás, ovšem máte šanci na zcela neobvyklou variantu. Tohle středisko Hané můžete poznat z paluby lodi. Věřte, že je to úplně něco jiného a zážitek bude výjimečný a nezapomenutelný. Takže, vzhůru na palubu, zvedá se kotva.

Snad každý aspoň z doslechu zná olomoucký orloj.
Snad každý aspoň z doslechu zná olomoucký orloj.

Plavba po řece Moravě

Na neobvyklou poznávací cestu Olomoucí se vydáte díky plavbě po řece Moravě, která protéká historickým centrem města. Uvidíte nejen zdejší památky a architektonické skvosty, nýbrž i zdejší přírodní krásy, kterých podél řeky není zrovna málo. Klidně vezměte celou rodinu, tuhle výpravu si dokonale užije každý.

Řeka Morava protékající Olomoucí.
Řeka Morava protékající Olomoucí.

K dispozici jsou dvě lodě

Plavit se po řece Moravě Olomoucí můžete díky dvěma plavidlům. Konkrétně se jedná o ololoď Kordulka a Marie Terezie. Službu zajišťuje organizace Plavby Olomouc. Začátek cesty je v přístavišti vedle kanoistické a veslařské loděnice na třídě 17. listopadu 10. Pluje se proti proudu Moravy k přístavišti na Nových Sadech Posezení U vodníka. Celá plavba trvá 45 minut. Vedle těchto veřejných plaveb, je možné si sjednat i soukromou plavbu.

Historické centrum hanácké metropole.
Historické centrum hanácké metropole.

Nemusí zůstat pouze u lodi

Pokud vás ololoď Kordulka nebo ololoď Marie Terezie nadchly pro poznávání natolik, že toužíte i po jiných možnostech cestování, máte šanci. Nemusíte nic složitě hledat a přitom zase půjde o neobvyklou variantu. Plavby Olomouc nabízejí poznávací jízdy historickou Olomoucí na beerbiku Ološlap. Také vhodné pro celou rodinu. To už přece stojí za úvahu. Pochopitelně, že konečné rozhodnutí je jen a jen na vás.


Podobné články