Bere vás občas mlsná? A na co nejčastěji máte chuť, je to skvělý zákusek nebo výborná pečínka? Nemusíte se stydět za to, že si rádi dáte takříkajíc do nosu a umíte si život zpestřit i přes svůj žaludek. A jak to souvisí s cestováním? Zcela jednoduše. I na cestách musíme jíst a když máte možnost ochutnat nějakou místní specialitu, tím lépe. Z trochu, ale jen opravdu trošičku, jiného soudku je Muzeum řeznictví. Tady je to vlastně celé o jídle a buďte si jisti, že ve vás probudí chuťové buňky. Primárně se sem najíst nepůjdete, ale budete odcházet s gurmánským prožitkem.

Tady jste správně.
Tady jste správně.

Gastronomická turistika na Valašsku

Muzeum řeznictví najdete ve Zlínském kraji, a to ve Valašském Meziříčí, okres Vsetín. Tady se vám ukáže gastronomická turistika v celé své parádě. Muzeum funguje od roku 2015, a to díky jeho zakladateli Karlu Pilčíkovi. Karel Pilčík je pokračovatel již páté generace řeznického rodu z Bratřejova u Vizovic. Už vás svrbí chuťové kanálky? Pokud ano, je to jasný. Když profesionální řeznický mistr má Muzeum řeznictví, tak to tady nutně musí stát za to. Jak se lidově říká, svůj k svému. Tak si naplánujte cestu na Valašsko.

Zajímavé exponáty.
Zajímavé exponáty.

Přehlídka řeznických strojů a nejen to

Co vlastně takové Muzeum řeznictví svým návštěvníkům nabízí? Stručně řečeno, jde o přehlídku starých řeznických strojů z první poloviny 20. století. Stroje dokonce můžete vidět tzv. v akci. Do chodu je uvádí transmisní pohon se stacionárním motorem. Expozice tímto ovšem nekončí. Můžete zde rovněž ochutnat různé uzenářské speciality či pivní speciál Řeznický lev. To už je jiná písnička, že? Jak vidíte, tady si může přijít na své jak dospělý člověk, tak i děti. Prostě zážitková akce jako vyšitá.

Historie na každém kroku.
Historie na každém kroku.

Kulturní a společenské centrum

Muzeum řeznictví má i jiné poslání. Slouží totiž také jako kulturní a společenské centrum. Konají se zde různé akce, takže můžete být i velmi nečekaně mile překvapeni. K dispozici je multimediální sál. Obecně Muzeum řeznictví si klade za cíl šířit dobré jméno řeznického řemesla a povědomí o kvalitách uzenářských výrobků. Pokud budete zájem, zkuste třeba zážitkový program jako je Valašská zabíjačka. Pod odborným vedením si sami vyrobíte zabíjačkové speciality. A taková jitrnice, tlačenka či ovárek, to balzám nejen pro chuťovou stránku.

Tenhle záběr z muzea sice není, ale úzce s ním souvisí. Tedy s řeznictvím a skvělými produkty. Mňam.
Tenhle záběr z muzea sice není, ale úzce s ním souvisí. Tedy s řeznictvím a skvělými produkty. Mňam.

Beskydy na dohled

Valašské Meziříčí (zkráceně Valmez) leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Město je známé také jako Valašské Athény. Historické centrum má statut městské památkové zóny. Jste zde na Valašsku, takže všude dokola se rozprostírají kopce a údolí čarokrásných Beskyd. Beskydy jsou jasným signálem, že o cestovatelské cíle není žádná nouze, ba právě naopak. Ovšem to už bude na vás, kam se po návštěvě Muzea řeznictví vydáte.


Podobné články