Tuláčci se, stejně jako my, rádi toulají, kamkoliv je jejich čenich zavede. A protože už protoulali skoro celé Brdy, rozhodli se jejich výlety zvěčnit do krásné publikace, kterou bychom vám rádi představili. Knížka je plná příběhů, fotografií a hlavně zajímavých zákoutí, na které byste třeba ani nenarazili. Mimo knížku Tuláčci připravili také venkovní hru, která vás bude inspirovat k výletům do přírody. Ve hře vás čekají šifry a hlavolamy, ale hlavně toulání se po přírodním parku Třemšín. A nejen to, jistě se od Tuláčků dočkáme brzy i dalších her po dalších koutech naší krásné země.

Ještě jste o Tuláčcích neslyšeli? Více informací se o nich můžete dozvědět na jejich facebooku nebo webu.


S Tuláčky cestou necestou

Kniha S Tuláčky cestou necestou – Toulání po Brdech a v CHKO Brdy, je prvotina Tuláčků, kteří většinu dní tráví touláním se přírodou. Objevují místa známá i neznámá, objevují tajemná zákoutí v hlubokých lesích. Z míst, které při svých toulkách objeví, štěkají příběhy naučné i úsměvné.

Kniha S Tuláčky cestou necestou je jedno velké dobrodružství z míst, která při svých toulkách po Brdech Tuláčci objevili. Kniha je štěknuta tak, abyste si mohli zabalit batůžky a vyrazit na výlet, ale i tak, abyste poznali krásu přírody tak, jak ji vidí jen ten největší milovník přírody.

Není mnoho knih, které by byly průvodcem a zároveň úsměvnou literaturou. Tuláčci štěkají své příběhy s nadšením jim vlastním. Jen pro Tuláčky je velké dobrodrůžo zkoumat tajemné pěšinky, objevovat dřevěné stříšky či jen tak zjišťovat v hlubokém lese kam vede ta či ona pěšinka. A že někdy vede na opravdu krásná místa. O tom se můžete přesvědčit v knize S Tuláčky cestou necestou – Toulání po Brdech a v CHKO Brdy.

Kniha je k zakoupení zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422


Tuláčkova stezka hlavolamů

Venkovní hra Tuláčkova stezka hlavolamů se představila široké veřejnosti. Skupinka Tuláčci dala hlavy dohromady, zatoulali se oblíbenými Brdy a sestavili pro vás hru s příběhem, kde pouze pomocí šifer a hlavolamů zjistíte, kudy se toulali. Někdo tomuto typu hry říká úniková hra. Ve hře, kterou Tuláčci pojmenovali Tuláčkova stezka hlavolamů, před ničím neunikáte a ani unikat nebudete. Ba právě naopak. Budete se toulat krásnou přírodou a luštit šifry proto, abyste poznali krásná brdská místa.

Jako první pro vás Tuláčci sestavili hru Tuláčkova stezka hlavolamů u Voltuše. Hra zabere přibližně 5 hodin. Trasa je dlouhá 6,4 km a je sjízdná pro kolo i pro terénní kočárek. Hru vymýšleli tak, aby bavila dospělé i sviště. A pokud bylo svišti 8 let, určitě si poradí i s mnoha šiframi.

Tuláčkova stezka hlavolamů, lokalita Brdy, přírodní park Třemšín, Výlet I. vás provede nádhernou přírodou. Cestou rozlousknete 31 šifer a hlavolamů, poznáte 10 nádherných brdských míst a budete si moci na mnoha místech odpočinout.

Hru Tuláčkova stezka hlavolamů si můžete zakoupit v drogerii na náměstí v Rožmitále pod Třemšínem na adrese Náměstí 17, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem, nebo v Muzeu středních Brd ve Strašicích, na adrese Strašice 405, 338 45 Strašice. Hru Tuláčkova stezka hlavolamů samozřejmě najdete v obchůdku na Facebooku stránky Tuláčci.

Similar Posts