Rádi bychom vás pozvali na menší událost, která je známá hlavně v motorkářských kruzích Opavy a okolí. Slezské Motobloudění je jednodenní motorkářský orientační závod, ve kterém v žádném případě nejde o rychlost, nýbrž o najeté kilometry. Ať už jezdíte na motorce pravidelně či občasně, můžete si závod zkusit. Jak vám každý z pořadatelů potvrdí, jde o to se hlavně potkat a pobavit se. Nemusíte mít ani motorku a přesto se přijít podívat a seznámit se s novými lidmi. Na Slezském Motobloudění je vítaná každá dobrá duše. Všechny informace o aktuálním ročníku najdete na webu Motobloudění, případně na Facebooku.

Slezské Motobloudění nabídne i přehlídku motorek.
Slezské Motobloudění nabídne i přehlídku motorek.

Nejde jen o závod

Slezské Motobloudění začalo jako malé setkání několika kamarádů. S dalšími ročníky se ale Motobloudění stávalo místní událostí motorkářské sezóny. Celou akci pořádá spolek benzínových nadšenců KST Opava. Akce se už konala na různých místech, ovšem s tím, jak se událost rozrůstá, se hledaly více vyhovující areály. Kluci z KST Opava se každým ročníkem snaží akci vylepšovat a přiblížit ji více veřejnosti a novým závodníkům. Běžně se na Motobloudění sjíždí bezvadná parta skvělých lidí všech věkových generací. K dispozici je vždy bohaté občerstvení a pití. A také minimálně místo k postavení stanu a přespání. Do budoucna ale pořadatelé chtějí najít místo, kde by se dalo přespat i uvnitř.

Slezské Motobloudění je ideálním místem k seznamování a konverzaci nejen o motorkách.
Slezské Motobloudění je ideálním místem k seznamování a konverzaci nejen o motorkách.

Závod o kilometry

Na začátku závodu obdrží každý závodník papírovou mapu s vyznačenými body. Závodníkovým úkolem je objet na motorce vybraná místa Slezska a přitom volit nejkratší trasu. Umístění je hodnoceno podle počtu najetých kilometrů. Většina závodníků tedy nejdřív plánuje optimální trasu a až potom vyráží. Je samozřejmě zakázáno používat elektronické navigační přístroje. Standardně se dá celý závod projet i za 3 hodiny. Nemusíte však spěchat, protože času máte dostatek i na oběd (vždy je mezi body k navštívení alespoň jedna restaurace), nebo klidně i na schlazení ve vodě (opět jsou k tomu vycílené vhodné body). Při závodění nespěchejte, užijte si jízdu – jak už bylo řečeno nejde o rychlost, ale o kilometry a radost z jízdy.

Akce je pro všechny, ať už závodíte nebo se přijdete podívat.
Akce je pro všechny, ať už závodíte nebo se přijdete podívat.

Všechny body jsou dostupné po asfaltu

Vybrané body k objetí se každý rok mění. Mezi zajímavými body byly už i místa jako přehrada Slezské Harta či Kružberk, rozhledna Šibenice či Pohoř-Olšová, zámek Kravaře či Raduň, pěchotní srub „U trigonometru“, kaple sv. Mikuláše či sv. Anny, Raabův či Davidův mlýn, muzeum Slezský venkov nebo Priessnitzové koupele. Většinou jich je ale kolem 14 a všechny jsou dostupné po asfaltu. Ať už tedy máte městského „fichtla“, amerického choppera, krosové enduro nebo nabušený supersport, můžete závodit téměř se vším, co má platný techničák. Pamatujte ale, že jako účastník závodu se zavazujete dodržovat veškeré pravidla silničního provozu. Kompletní pravidla si můžete přečíst zde. Závod musíte stihnout do určitého času, a chvíli na to se vyhlašují výsledky. Nejlepší si odnesou i menší věcné odměny. Po závodu probíhá volná zábava do pozdních nočních hodin. Jídla a pití je vždy dostatek.

Akce dostala už i své logo.
Akce dostala už i své logo.
Similar Posts