Krokodýli jsou fascinující zvířata s historií dlouhou přes 200 milionů let. Jsou to hříčky evoluce s vytříbenými instinkty. V běžné volné přírodě tato zvířata u nás nenajdete neboť potřebují zcela jiné podmínky k životu, jenž jim poskytnou hlavně tropické oblasti. Abychom mohli tato zvířata vidět, musíme často do zoologických zahrad. A víte, že nedaleko centra Prahy najdete Krokodýlí Zoo, která se na tyto plazy specializuje? A najdete zde nejen krokodýly, ale i početnou druhovou paletu želv a dokonce i hady. Věříme, že se vám Krokodýlí Zoo bude líbit.

Krokodýlí Zoo Praha chová také množství ohrožených druhů.
Krokodýlí Zoo Praha chová také množství ohrožených druhů.

Krokodýli, želvy a dokonce i hadi

Krokodýlí Zoo Praha vám ukáže několik desítek krokodýlů, aligátorů a kajmanů ze tří různých kontinentů. Navíc se tato stanice pyšní největší druhovou sbírkou suchozemských želv v Evropě. Prohlédnete si je pořádně zblízka a kromě želv a „krokoušů“ uvidíte i několik hadů. Průvodce vám podá spoustu informací a zajímavostí odkud se krokodýli a želvy vzali, jejich přirozený habitat a jak zvládají různé situace. Čili kompletní život těchto zvířat. I znalci budou jistě překvapeni novými informacemi. Špičkou ledovce je seznam želvích a krokodýlích rekordů.

Asi největší želva v zoo. Ráda chodí sem a tam.
Asi největší želva v zoo. Ráda chodí sem a tam.

Komentované prohlídky i krmení krokodýlů

Krokodýlí Zoo Praha je v provozu od roku 2014. K návštěvě zoo se vydejte do pražských Holešovic, kousek od Libeňského mostu. Nejlépe se sem dostanete autem či tramvají. Kromě pondělí je otevřeno vždy. K sobotám a nedělím je navíc i živé krmení krokodýlů. Všední dny pak zdobí komentované prohlídky. U vstupu si navíc můžete zakoupit upomínkové předměty. Před návštěvou ale raději zvažte výběr oblečení, pro tato tropická zvířata je ideální teplo a vlhko. A tomu jsou uzpůsobeny i prostory zoo. Bude vám tedy dost horko. Podobně ale jako například v sauně, si tělo na teplo rychle zvykne a za chvilku vám to už ani nepřijde.

Krokodýly si v Krokodýlí Zoo Praha prohlédnete pěkně zblízka.
Krokodýly si v Krokodýlí Zoo Praha prohlédnete pěkně zblízka.

Na VIP prohlídce se vyfotíte s krokodýlem

Do Krokodýlí Zoo Praha se můžete vydat i na program pro náročné. VIP prohlídky lze domluvit zaměřenou na krokodýly, ale například i na želvy. Projdete si se zkušeným průvodcem všechny dostupné druhy a ke každému dostanete kýžený komentář. Součástí těchto VIP prohlídek je focení s krokodýly či želvami. A na konec programu budete mít i možnost bezpečně krokodýly nebo želvy nakrmit. Pro VIP je připraveno víno a nealko nápoje. Mimo to lze domluvit i návštěvu pro školky, školy či příměstské tábory, pro něž je k dispozici celoroční speciální program.

Krokodýlí Zoo Praha je domovem i pro rozličné druhy želv.
Krokodýlí Zoo Praha je domovem i pro rozličné druhy želv.

Krokodýlí zoo pomáhá

Krokodýli mají samozřejmě jako největšího predátora člověka, který je loví pro kůže. V poslední době je ale hlavním problémem likvidace jejich přirozeného prostředí. Pro ochranu těchto plazů bojují organizace jako Fauna & Flora International. V rámci programu CCCP se snaží zachránit volně žijící populace krokodýlů siamských v Kambodži. Tento program podporuje Česká asociace pro chov a ochranu krokodýlů a samozřejmě také Krokodýlí Zoo Praha. Navíc svým příspěvkem můžete rovněž podpořit ochránce v jejich snažení.

Podpořte svým darem záchranu krokodýlů přímo v Krokodýlí Zoo Praha.
Podpořte svým darem záchranu krokodýlů přímo v Krokodýlí Zoo Praha.

Podobné články