Rádi si někde vyrazíte s celou rodinou nebo chcete s kamarády zažít něco příjemného a lákavého? Obojí je možné, a to v jednom společném místě, kde se potkávají různí lidé a společnost jim dělají zdejší zvířecí obyvatelé. Pokud se ptáte kde že to je, tak odpověď je snadná. Tím pravým místem je Zoopark Zelčín. Tady máte zvířátka doslova do písmene na dosah vaší ruky a jak si to celé užijete je v mnoha směrech na vás. Tak šup šup balit a vyrazit na cestu.

Koně v Zelčíně.
Koně v Zelčíně.

Kousek od Mělníka

Zoopark Zelčín najdete ve Středočeském kraji, a to kousek od Mělníka. Samotný Zelčín je oficiálně součástí obce Hořín, leží na levém břehu řeky Vltavy a žije zde zhruba 14 stálých obyvatel. Zoopark se rozkládá na ostrově mezi Vltavou, Labem a přilehlým Vraňansko – hořínským plavebním kanálem. Návštěvy nebudete v žádném případě litovat a především děti budou víc než nadšené. Pejska nechte pro tentokrát raději doma.

Největší kontaktní zoopark

Největším českým kontaktním zooparkem, co do rozlohy, je právě ten v Zelčíně. Zaměřuje se sice především na domácí hospodářská zvířata, ale najdete tu jiné druhy, které celou atmosféru krásně zpestří. Ocitnete se ve velkém oploceném výběhu, kde je volný pohyb jak zvířat, tak návštěvníků. Nedělí vás žádná zábrana. Zvířata můžete hladit hladit či krmit (z místních zdrojů). Není třeba se něčeho obávat. Zvířata jsou na lidi zvyklá.

Obec Zelčín.
Obec Zelčín.

Pestrá směsice zvířecích obyvatel

V Zooparku Zelčín najdete kozy, ovce, lamy, poníky, miniprasátka, klokany, emu, drůbež, králíky, morčata a takovým zlatým hřebem je chov fjordských koní. Většina zvířat je ve zmíněném kontaktním výběhu a jen pár je umístěno zvlášť (z bezpečnostních důvodů, ovšem s průvodcem se k dostanete). Zažít můžete rovněž komentované krmení nebo si vyzkoušet některý ze zážitkových programů. Tady vám nabídnou procházku s kozou na vodítku, vyjížďky na koních nebo se stát na den ošetřovatelem.

V zooparku lze i přespat

Sice se zde všechno točí kolem zvířat, ovšem nezapomíná se ani na další potřeby a lákadla. Pro děti tady mají vzduchové trampolíny, nechybí půjčovna koloběžek nebo půjčovna raftů. Samozřejmostí je restaurace a dokonce vám v Zooparku Zelčín nabídnou také ubytování. Čas od času se v areálu konají rovněž různé kulturní akce. Celý pobyt tedy může být delší než pouze na jeden den. To už je však na vašem individuálním rozhodnutí.

Místní mokřad.
Místní mokřad.

Podobné články