Ťapkání po kopcách je skutečné vhodné pro každého. Koneckonců můžete se snadno přesvědčit sami. Stačí být na tom správném místě a projít si zajímavou trasu. Možná si říkáte, že takové místo a trasa může být kdekoliv a budete mít z obecného hlediska pravdu. My však máme na mysli trochu něco jiného, a to konkrétní turistický projekt na Valašsku. Tak na nic nečekejme a podívejme se společně co je na tom Ťapkání po kopcách krásného.

Vzhůru na stezku.
Vzhůru na stezku.

Městské lesy Podlesí

Cílem cesty tentokrát bude nádherné město Valašské Meziříčí v okrese Vsetín. Tato část Zlínského kraje spadá do turistické oblasti Beskydy – Valašsko.Zmíněné Ťapkání po kopcách představuje pěší okruh městskými lesy Podlesí. Jde o nenáročnou trasu, kterou zvládne opravdu každý. Můžete v klidu vyrazit s dětmi nebo v doprovodu svého psího kamaráda. Seznámíte se s krásnou částí Valašského Meziříčí čili Valmezu, jak se lidově říká.

Podlesí.
Podlesí.

Hájem za poznáním

Pěší okruh zvaný Ťapkání po kopcách je trasa dlouhá pouhých 4,2 kilometry. Obsahuje pět zastavení s informačními tabulemi. V této části městského háje se seznámíte s historií valašskomeziříčských městských lesů a poznáte velmi krásná a zajímavá místa. Příroda zde hraje prim. Je vcelku pozoruhodné, že Ťapkání po kopcách představuje společný česko – slovenský projekt Valašsko – Kysuce. Spolupráce je konkrétně s Domem kultury v Čadci. Ostatně, na Slovensko odtud není daleko.

Valašské Meziříčí.
Valašské Meziříčí.

Hezká místa i zábava pro děti

O pěti zastaveních na trase jsme se již krátce zmínili. Konkrétně se tady jedná o místa zvaná Výchozí bod, Rybárna, Umrlčí cesta, Pod vrcholem, Zastavení u medvěda. Jde o hezká místa, která mají co nabídnout. Děti si rovněž užijí, a to například lesní piškvorky. Líbit se jim bude (a nejen jim) dřevěná socha medvěda Jury, kterou zhotovil slovenský řezbář Michal Husár. Stezka Ťapkání po kopcách je všem k dispozici od jara 2023. Zkrátka a dobře, navštivte Valašské Meziříčí neboli Valašské Athény, které leží na soutoku řek Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Užije si celá rodina.


Podobné články