Praha je bezesporu cestovnímu ruchu přímo zaslíbená. Můžete sem jet i po sté a stále budete mít co objevovat. Existují však místa, která jsou velmi zajímavá a přesto méně známá. Řekněte sami, znáte Pražské Benátky? A víte vůbec, o co se vlastně jedná? Díky Pražským Benátkám můžete vidět Prahu z úplně jiného pohledu a nebude to pro vás nijak časově náročné.
V historickém centru
Pražské Benátky se nacházejí na řece Vltavě, a to v samotném historickém centru našeho hlavního města. Je to snadné, prostě se nalodíte a z paluby pěkně v pohodlí budete poznávat pražská zákoutí a kochat se nádhernými výhledy na okolní panoramata. A nenechte se mýlit. Tyto lodě nekopírují běžné lodní trasy.
Vyhlídkové plavby po skrytých místech
Je už jasné, že Pražské Benátky můžete poznat jen díky vyhlídkovým plavbám. Což samo o sobě je dosti atraktivní představa. Tak vzhůru na palubu. Začíná se na přístavišti Judita, které se nalézá pod náměstím a najdete ho na adrese Křížovnické náměstí 3, Staré Město. Judita je pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu v blízkosti stanice metra Staroměstská a parkoviště na Alšově náměstí. Teď už stačí sejít dolů a nastoupit na svou loď. Zkušený kapitán se postará o zbytek.
Vyplouvá se každou chvíli, takže nic nezmeškáte
Z přístaviště Judita se vyplouvá každých 10 minut a celá plavba trvá 45 minut. Trasa vede mimo hlavní plavební koridory. Uvidíte nejstarší pražský vodočet Bradáč, panorama Pražského hradu a doplujete až do srdce kanálu Čertovka ke kolu Velkopřevorského mlýna. Dále se pluje pod Mánesovým mostem a cestou můžete vidět například Kramářovu vilu, Strakovu akademii či Metronom na Letné. Pokračuje se do vodního tunelu pod Křížovnickým náměstím, kde celá výprava zase končí.
Není jen přístaviště Judita
Pokud chcete absolvovat celou plavbu, musíte na přístaviště Judita. Ovšem, není to jediné přístaviště. Po cestě ještě následuje přístaviště Four Seasons (Platnéřská 2), Čertovka (U Lužického semináře) a Mánes (U Železné lávky). Na každém přístavišti je možné nastoupit či vystoupit. V ceně je rovněž občerstvení a výklad a také vstupenka na návštěvu Muzea Karlova mostu.
V duchu tradice a romantiky
K dispozici jsou celodřevěné lodě postavené v duchu 19. století a vyplouvají po celý rok. Tedy i v zimních měsících. Flotila je dost pestrá. Pro běžné plavby se používají lodě typu Vodouch a lze na ně nastoupit v přístavišti Judita. Něco jiného ovšem obnáší privátní plavby, které si můžete objednat. Tady je pak k mání salonní rychloloď Nepomuk (nejstarší osobní loď v Praze postavená v Belgii před 80 lety), benátské gondoly, převozní prám Bivoj či vltavské čluny. Tak co, dáte přednost pravidelné plavbě nebo privátní objednávce?
Muzeum Karlova mostu přiblíží historii
Jak už bylo řečeno, v ceně lodního lístku je i návštěva Muzea Karlova mostu. Pokud máte rádi historii, využijte možnosti a podívejte se sem. Budete mít jedinečnou šanci seznámit se s tím, jak probíhala středověká stavba Karlova mostu a podívat se na právě probíhající doplňkové expozice. Teď je to například Svatá Anežka Česká a historie Křížovníků. Na závěr můžete posedět v muzejní kavárně. Lákají vás Pražské Benátky? Pak neváhejte a naplánujte si návštěvu Prahy.