Je to jako v pohádce. Tato slova (případně velmi podobná) čas od času nejspíš používá každý, jakmile vidí něco úžasného, něco krásného nebo ve chvílích v nichž se cítí mimořádně dobře. A víte, že se svým způsoben opravdu můžete ocitnout v pohádce? Pohádková vesnička Podlesíčko vám tohle přání splní. Jen si sem prostě musíte někdy zajet. Ovšem, o tom přece veškeré cestování je, takže by bylo škoda toho nevyužít. Zvláště pak, pokud máte malé děti. Caparti budou jako v sedmém nebi.

Jedním slovem pohádka.
Jedním slovem pohádka.

Vysočina to jistí

Pohádková vesnička Podlesíčko se nachází u města Svratka, okres Žďár nad Sázavou, v Kraji Vysočina. Konkrétně se jedná o součást přilehlého hotelového resortu Podlesí. Jako návštěvníci si můžete vybrat z několika možností. Volná prohlídka bez programu, prohlídka s komentářem a programem, prohlídka pro skupiny, prohlídka pro ubytované hosty. Platí se vstupné, jen ubytovaní hosté mají návštěvu zdarma. Lze tedy zde pobýt jen krátce nebo déle. Je na vás, jak si vše naplánujete.

Rybník v obci Svratka.
Rybník v obci Svratka.

Ubytování v pohádce

Samotná Pohádková vesnička Podlesíčko umožňuje ubytování. Pokud toho využijete, budete doslova spát v pohádce. K dispozici jsou stylové chaloupky, a to vždy s kapacitou čtyř osob. Chaloupky jsou umístěny hned za hotelem Podlesí. Celkově pak ve vesničce najdete takové objekty jako například domeček sedmi trpaslíků, dům skřítka Rákosníčka, chaloupku Karkulky či pařezovou chaloupku Křemílka a Vochomůrky. Dospělí si zavzpomínají na své mládí a děti odtud nebudou chtít odejít.

Žďárské vrchy.
Žďárské vrchy.

Rekreační oblast Žďárské vrchy

Město Svratka je součástí rekreační oblasti Žďárské vrchy. Leží zhruba 17 kilometrů od Žďáru nad Sázavou, a to na historické hranici Moravy a Čech. První písemná zmínka pochází z roku 1350. Městem protéká řeka Svratka. Prohlédnout si můžete kostel svatého Jana Křtitele, barokní faru či roubené domky z 18. století. Za návštěvu určitě stojí Městské muzeum a galerie Svratka. Užijte si zkrátka a dobře jak je vám libo a pokud budete odjíždět plni skvělých dojmů, tak se stalo to nejlepší co vás na této cestě mohlo potkat.


Podobné články