Valašsko patří bezpochyby k velmi vyhledávané části České republiky. Není divu, má se čím pochlubit, má co nabídnout a je velmi atraktivní po všech stránkách. Valaši se ovšem nechtějí spokojit s tím, co už je a proto přicházejí stále s něčím novým. Horní Bečva má své neobvyklé vyhlídky, které se vymykají běžnému standardu. Přijeďte se podívat sami.

Blízké okolí Horní Bečvy.
Blízké okolí Horní Bečvy.

Vsadili na minimalismus

Horní Bečvu najdete v okrese Vsetín ve Zlínském kraji. Kolem dokola se rozprostírají nádherné Beskydy a od toho se odvíjí i zdejší život. V těsném sousedství obce byly vybudovány tři minimalistické rozhledny, pokud to tak jde nazvat. Prostě neobvyklé vyhlídky, jež nabízejí víc, než jen klasický pohled do kraje. Udělejte si výlet s celou rodinou, případně i s psím kamarádem.

Nad bývalým lomem

Zmíněné vyhlídky byly vybudovány nad místním bývalým lomem. Vzniklo místo pro výhledy na okolní valašské kopce a údolí a zároveň místo určené k relaxaci. Prostě, si uděláte výborné posezení uprostřed lesa. Po výstupu sem si to stejně zasloužíte a jak dlouho se zdržíte, je pouze na vás. Nic vás přece nehoní. Vychutnejte si každou chvilku na sto procent.

Horní Bečva.
Horní Bečva.

Krásně zapadají do krajiny

Vyhlídky svým pojetím připomínají „prázdné krychle“. Jde vlastně o jakési dřevěné přístřešky. Jeden z přístřešků je určen k výhledům do kraje, další dva jsou umístěny o něco málo níže a slouží k odpočinku. Vzájemně se parádně doplňují a dokonale zapadají do lesního porostu. Kolem je vskutku nádherná příroda. Bodejť by taky nebyla, když jste v Beskydech a na Valašsku.

Nechybí nové stezky

S vyhlídkami došlo i k dalším vylepšením. Do zmíněného cíle vede několik několik stezek. Ty mají kamenné dláždění, opěrné kamenné zídky a vše doplňují lavičky. Jako výchozí bod je nejlepší využít onoho bývalého lomu. Právě u lomu můžete rovněž bez obav parkovat. Výstup není nijak extrémně náročný, takže se není čeho obávat.

Celé Valašsko je nádherné.
Celé Valašsko je nádherné.

Horní Bečva, typická horská obec

Horní Bečva leží 13 km od Rožnova pod Radhoštěm. Jde o druhou největší obec na Vsetínsku (první jsou Velké Karlovice), která je v nadmořské výšce 505 m. Protéká zde řeka Rožnovská Bečva. Nejvyšším vrcholem obce je Vysoká (1024 m n. m.). Podívat se můžete zajít na pramen Rožnovské Bečvy, na přírodní památky Kudlačka, Kladnatá – Grapy, Pod Juráškou. A kdo má zájem, tak nedalo je přehradní nádrž Bečva.


Podobné články