Hledáte inspiraci pro opravdu vhodný rodinný výlet? Toužíte sami, ve dvojici či s partou kamarádů po nějakém tom zážitkovém, a přitom klidném, programu? Pak máme pro vás konkrétní tip. Cíl vaší cesty bude v Plzeňském kraji a ono místo se jmenuje Farmapark U Toma. Patrně už samotné pojmenování leccos napovídá. V každém případě se zde nudit nebudete a na své si přijdou jak děti tak dospělí.

Uvidíte také kozy...
Uvidíte také kozy…

Jen kousek od Plzně

Farmapark U Toma najdete kousek od západočeské metropole. Přesně 4 kilometry od Plzně (okres Plzeň – sever) leží obec Ledce, která se stala domovem zmíněného farmaparku. Nemusíte ho zde moc hledat, je hned v sousedství areálu firmy Krmiva U Toma. Farmapark byl založen teprve v roce 2021, ale své fanoušky si už získal. Není divu, když jde o kontaktní farmapark, kde je většina výběhů přístupná návštěvníkům.

Mnoho výběhů, mnoho zvířat

Nabídka je opravdu bohatá. Farmapark U Toma disponuje čtrnácti výběhy a celkem jednadvaceti druhy zvířat. K většina zvířat se dostanete do bezprostřední blízkosti, kde vás nedělí žádná zábrana. Děti budou vyloženě nadšené. Dokonce do areálu můžete vzít i pejska na vodítku, ovšem do výběhů tento čtyřnohý přítel nesmí. Jistě na vás chvíli počká. Otevřeno je zde celoročně. Parkoviště je u farmaparku a nechybí ani stánek s občerstvením, kryté posezení, pískoviště nebo relaxační jezírko.

... nebo i daňky.
… nebo i daňky.

Pestrá paleta zvířecích obyvatel

A na jaká zvířátka se můžete těšit? Paleta je velmi pestrá. Posuďte sami. Ovce a kozy, poníci a oslíci, králíci, lamy, prasátka, dikobraz, daňci, anglický kozel, skunk pruhovaný, walliserský beránek, slepičky holanďanky a hedvábničky, koi kapři a jeseteři. Děti se mohou projet na ponících, což je samo o sobě skvělý zážitek. Je jasné, že celý pobyt zde je krásnou příležitostí pro každého nadšeného fotografa.

Nezapomeňte na celé Ledce

Využijte té možnosti a klidně si probádejte celé Ledce. Kdysi se zde těžil pískovec, černé uhlí a kaolín. Dnes se tady těží červený jíl. Hrabě Jan z Lobkovic zde svého času provozoval vitriolovou huť. V současné době si můžete prohlédnout románský kostel svatého Jakuba, barokní faru či zachovalý mlýn ze 17. století. K tomu lze přidat procházku kolem potoka Třemošenka. Ostatně, právě zde onen mlýn najdete.

Obec Ledce.
Obec Ledce.

Podobné články