Vodní plochy jsou oblíbené z mnoha hledisek. Sport, koupání, pozorování, fotografování. Dalo by se to ještě mnohem více rozvést, ale to není až tak důležité. Podstatnější je, že máme v přírodě možnosti kam se k zajímavým vodním plochám vydat a prožít u nich část svého volného času. Typickým příkladem jsou Ostrožská jezera na Slovácku. Udělejte si malý výlet, klidně s celou rodinou a pusťte všechny starosti všedních dní z hlavy.

Krásná krajina láká k odpočinku.
Krásná krajina láká k odpočinku.

Slovácké moře

Ostrožská jezera najdete u obce Ostrožská Nová Ves, okres Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jde o soustavu štěrkopískových jezer, kterým se taky přezdívá Slovácké moře. Ostrožská jezera zabírají celkově plochu 355 hektarů a maximální hloubka dosahuje 15 metrů. Místo je vhodné, mimo jiné, pro kanoisty, konají se tady závody dračích lodí a můžete využít dokonce nudistickou pláž (to je ovšem výhradně na vás samozřejmě). Jezera jsou rovněž hnízdištěm vodních a mokřadních ptáků.

Nejvíc si koupání užijete v létě.
Nejvíc si koupání užijete v létě.

Přírodní koupaliště Albatros

Nebyla by to super vodní plocha, kdyby se zde nedalo koupat (pokud nejste otužilci, tak v letním období pochopitelně). K tomuto účelu výborně slouží přírodní koupaliště Albatros. Ideální pro odpočinek a relaxaci. Albatros má plochu 4,6 hektaru. Najdete tady travnatou, kamenitou či písečnou pláž. K dispozici jsou převlékací kabinky, venkovní sprchy, skluzavka, volejbalové hřiště i místo pro fotbal nebo badminton. Jak vidíte, prakticky celá rodina si může užít podle svého. Na výlet sem klidně vezměte i vašeho pejska.

Jsou zde také Sirnaté lázně.
Jsou zde také Sirnaté lázně.

Poznejte obec i okolí

V blízkém okolí Ostrožských jezer najdete taková lákadla jako Letecké muzeum Kunovice, zámek Uherský Ostroh či cyklistické trasy, které dále navazují na vinařské cyklistické stezky. Samotná obec Ostrožská Nová Ves leží mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem. Známá je díky svým Sirnatým lázním v lesoparku. Prohlédnout si lze kostel svatého Václava či expozici tradičního bydlení. Mají tady golfové hřiště a určitě vás zláká hrad Buchlov. Za procházku stojí Včelí naučná stezka.


Podobné články