Lodní doprava k cestování patřila odjakživa a ani v současnosti tomu není jinak. Má své výhody, je určitým způsobem atraktivní a má vícero podob. Koneckonců, vy co jezdíte na vodu, o tom nejlépe víte své. Není nutné se vždy učit vodácké dovednosti, abyste se lodí svezli. Klidně si můžete plavbu užívat naprosto bezstarostně. Jde to třeba i v takovém městě jako je Hradec Králové. Takže, začněte plánovat a vzhůru do východních Čech. Máte šanci na opravdu skvělý cestovní zážitek.

Řeka Labe v Hradci Králové.
Řeka Labe v Hradci Králové.

Lodí po řece Labi

Metropoli Královéhradeckého kraje Hradec Králové může každý poznávat i z paluby lodi. Plavit se bude po řece Labi a vlastně se chce jediné, ve správný okamžik se nalodit (když nepočítáme platbu za lodní lístek). To samo o sobě dává jasný signál, že můžete cestovat jak sami, tak i s celou rodinou a zvláště pro děti to bude perfektní zážitek. Možnosti jsou různé a jak je využijete, zůstává pouze na vašem rozhodnutí. A buďte si jisti, že Hradec Králové je vskutku hezké město. Máte se na co těšit.

Historické centrum města.
Historické centrum města.

Paroplavební společnost to jistí

V Hradci Králové působí Hradecká paroplavební společnost, která provozuje plavbu po Labi. Má k dispozici parníky Královna Eliška a Primátor Ulrich, dále pak pirátskou plachetnici, motorovou loď Smiřice a rovněž půjčovnu loděk. Na vyhlídkové plavby městem se vyplouvá každou hodinu a plavba trvá zhruba padesát minut. Cyklisté se mohou nalodit i se svým kolem. Věřte, že vidět Hradec Králové z paluby lodi je něco úplně jiného, než si ho projít. A budete mít dost příležitostí k fotografování.

Vyhlídka na Hradec Králové.
Vyhlídka na Hradec Králové.

Vodní okružní trasa

Na vybranou loď se nalodíte v přístavišti na Smetanově nábřeží. Následně se vyplouvá směrem na Staré město pod Bílou věž a proti proudu ke Kamennému mostu. Zde je obrátka a pokračuje se do centra města k Hučáku a zpět do přístaviště. Vlastně takto absolvujete takovou vodní okružní cestu. Na palubě můžete pozorovat okolí, řeku Labe, fotografovat, bavit se s přáteli či si dát něco dobrého. Zkrátka a dobře si tento čas užijte jak jen to nejlépe půjde.

Labe má krásná zákoutí.
Labe má krásná zákoutí.

Paroplavbu založili dva nadšenci

Hradecká paroplavební společnost vznikla v roce 1998. U jejího zrodu stáli pánové Jaroslav Kostkan a Zdeněk Balský. Tito nadšenci společně pak rovněž postavili parní člun Hradec. Dnes se díky této paroplavbě můžete krásami Hradce Králové potěšit i vy. Tedy z úplně jiného úhlu než je tomu klasicky z pevniny. A pokud byste měli zájem, lze si objednat celou loď i pro uzavřenou společnost. Přejeme příjemnou a ničím nerušenou plavbu po řece Labi.


Podobné články