Česká republika je nejen krásná, ale z cestovatelského hlediska velmi pozoruhodná, pestrá a stále má co nabídnout. Můžete naší zemí cestovat křížem krážem a pořád budete objevovat nové zajímavé věci. K takovým bezesporu patří nejzápadnější oblast České republiky – Trojstátí. Kdo z vás tam již byl? Přiznejte se!

Uvidíte nádhernou krajinu
Uvidíte nádhernou krajinu

Tři historické země

Naučná stezka Trojstátí Čech, Bavorska a Saska leží v Karlovarském kraji v okrese Cheb, a to na cestě k Trojstátí. Trasa vede z města Hranice na uvedené Trojstátí. Celková délka je 18 km a má 9 zastavení s informačními tabulemi. Střetávají se zde historické hranice Čech, Bavorska a Saska – místo zvané Trojmezí. Najdete tady dokonce hraniční kameny z roku 1844.

Hranice v Čechách
Hranice v Čechách

Začíná se z české strany

Začátek naučné stezky je na Masarykově náměstí v Hranicích. Odtud se jde po červené turistické značce do trojmezí a končí se opět v Hranicích. Stezka je vhodná jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty. Naučná stezka Čech, Bavorska a Saska je vybavena odpočívadly a propojuje ji další naučná stezka, která nese název Stezkou kamenů.

O příjemná zákoutí nebude jistě nouze
O příjemná zákoutí nebude jistě nouze

Nádherná krajina

Díky Naučné stezce Trojstátí Čech, Bavorska a Saska poznáte nejen historické území tří zemí, ale rovněž nádhernou krajinu. Můžete se také zapsat do návštěvní knihy a dát si do svého zápisníku turistické razítko, které najdete v poštovní schránce skřítka Trojmezníčka na trase.


Podobné články