Cyklistika k cestovním aktivitám bezesporu patří. Obzvláště v posledních letech tato forma hodně stoupla na oblíbenosti. Jízda na kole má své přednosti (i nevýhody) a cestovní ruch se trendu více a více přizpůsobuje. Takovým zářným příkladem je Hornolidečská magistrála. Soustava cyklistických tras v malebném kraji Beskyd. A můžete si vybrat podle svého zájmu a schopností. Tak do sedel a šlápněte do pedálů.

Horní Lideč.
Horní Lideč.

Dva okruhy na Valašsku

Hornolidečská magistrála je všem cyklistickým cestovatelům k dispozici v překrásném Valašsku ve Zlínském kraji. Jde o dva cyklistické okruhy. Můžete si tedy vybrat nebo postupně absolvovat oba. Rozhodnutí je na vás. V každém případě vězte, že volíte mezi Hornolidečským okruhem a Polaneckým okruhem. Každý je zajímavý něčím jiným a liší se i délkou tratě. Ostatně, vše si hned povíme.

Lidečko.
Lidečko.

Hornolidečský okruh

Zmíněný Hornolidečský okruh je 47 km dlouhý. Trasa vede následovně: Horní Lideč – Valašské Příkazy – Študlov – Střelná – Střelenský vrch – Čubův kopec – Kobzova lípa – Mikulínův vrch – Valašská Senice – Severka – Radošov – Čertovy skály – Lačnovské skály – Vařákovy paseky – Horní Lideč. Na trase jsou krásné přírodní partie, skály. Horní Lideč je v okrese Vsetín. Za pozornost stojí kostel svatého Václava (a jeho betlém), roubená sýpka z 19. století či typické dřevěné domky.

Čubův kopec.
Čubův kopec.

Polanecký okruh

Polanecký okruh je dlouhý 60 km. Trasa vede následovně: Lidečko – Vařákovy paseky – Svéradov – Pozděchov – Prlov – Vartovna – Leskovec – Juříčkův mlýn – Jahodný – Valašská Polanka – Lužná – Radošov – Pulčínské skály – Lidečko. Obzvláště zajímavé jsou právě Pulčínské skály. Obec Lidečko je rovněž v okrese Vsetín. Protéká zde řeka Senice. Pokud se budete chtít projít, tak máte možnost po Naučných stezkách Vařákovy paseky nebo Vrábelovy paseky.

Pulčínské skály.
Pulčínské skály.

Podobné články