Ano, je to svým způsobem výzva. Přijeďte se podívat do Bílovce. Nudit se vůbec nemusíte, spíše naopak. Každý si může vybrat to své a prožít nějaký ten čas v příjemném městě a jeho okolí. Jak dlouho se zdržíte je pochopitelně na vás. Bílovec není zase až tak moc frekventovaná destinace, tak si vlastně užijete vcelku poklidný pobyt. Tak pojďme si o tomto městě něco říct, ať víte co lze čekat a na co se případně zaměřit.

Centrum Bílovce.
Centrum Bílovce.

Oblast Moravského Kravařska

Bílovec leží v Moravskoslezském kraji, a to v okrese Nový Jičín. Jde o turistickou oblast Moravské Kravařsko. Město najdete v krásném prostředí zajímavých Oderských vrchů, protéká zde Bílovka, Bravinský potok, Jablůňka a Jamník. Bílovec je centrem Mikroregionu Bílovecko. Přijeďte s celou rodinou a bez obav vezměte také případného psího kamaráda. Nezbývá, než začít plánovat cestu.

Bílovecký zámek.
Bílovecký zámek.

Historie je znát na první pohled

První písemná zmínka o Bílovci pochází z roku 1324. Dlouhá historie je tady nepřehlédnutelná. Historické centrum má statut městské památkové zóny. Najdete zde zámek, původně postaven v renesančním stylu a později přestavěn na barokní styl. Zaujme rovněž renesanční budova radnice. Prohlédněte si kostel svatého Mikuláše s vyhlídkovou věží. Za pozornost stojí i kaple svaté Barbory a kaple Panny Marie Pomocné. Mnohé o Bílovci se stoprocentně dovíte v Muzeu Bílovec.

Udělejte si výlet.
Udělejte si výlet.

Zajímavostí je dost

Město Bílovec má své různé zajímavosti a v pohodě si vyberete to, co vás láká nejvíce. Můžete začít například v centru na náměstí, kde jsou umístěny venkovní šachy. Přesněji, jedná se o obří šachovnici s rozměrem 8 x 8 metrů. Pěkná procházka je kolem zdejší Křížové cesty. Určitě si nenechejte ujít návštěvu dřevěného větrného mlýna Bravinné – Dolní dvůr. Nádherné výhledy pak budete mít z rozhledny Bílov na kopci Kanihůrka. Odtud spatříte Beskydy, Javorníky i Nízký Jeseník.

Pohled na město.
Pohled na město.

Naučná stezka pro všechny

Vy, co rádi chodíte na pěší výpravy a zvláště pak na ty poznávací, máte v Bílovci vhodnou příležitost prostřednictvím naučné stezky. Naučná stezka Hubleska a Naučná stezka Údolím Jamníku vás seznámí s místními přírodními krásami. Navíc, pohybujete se na území CHKO Poodří, takže i další turistické trasy jsou k mání. Užijte si Bílovce jaksepatří, ať máte spoustu nezapomenutelných zážitků.


Podobné články