Jak už samotný titulek napovídá, podíváme se opět do přenádherných Beskyd. Tady je prostě krásně všude a je opravdu jedno kam zrovna konkrétně zavítáte. Naučná stezka Beskydské nebe je zajímavá, poučná i pestrá. Klidně se sem vypravte i s dětmi, bude se jim to líbit. Poznáte kus přírody u jednoho z vyhlášených turistických center a navíc vám zbude dost času i na další aktivity. Tak vzhůru na to. Beskydské nebe čeká.

Jede se na Valašsko
Cesta tentokrát povede do turistické oblasti Beskydy – Valašsko, a to konkrétně do Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Tohle město v okrese Nový Jičín je výchozím centrem mnoha turistických cest a cyklostezek. Samo o sobě má co nabídnout. Právě tady najdete zmíněné Beskydské nebe. Tato naučná stezka byla vybudována na okraji města v části zvané Horečky. Zvládne ji prakticky každý a ještě se poučí.

Krásná procházka
Naučná stezka Beskydské nebe je tak trochu stezka v korunách stromů. Řečeno s jistou dávkou nadsázky. Najdete tady dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku. Vzdušný chodník ve tvaru podkovy, dlouhý 85 metrů, za pódiem amfiteátru. Díky tomu všemu se podíváte tam nahoru, tedy do míst kam mají přístup obvykle jen ptáci. Nechybí expozice siluet dravců pod zastřešeným pódiem amfiteátru a expozice Život v korunách stromů.

Stezka ještě nekončí
Beskydské nebe výše uvedeným ještě neříká poslední slovo. Celkově má naučná stezka osm zastavení s informačními panely. Tady se dovíte zajímavosti o historii a současnosti Horeček. U zvoničky Strážkyně Beskyd si můžete vyzkoušet bosý chodníček. Ochutnejte osvěžující vodu z Mařenčiny studánky a zastavte se u Památníku Břetislava Bartoše, valašského malíře. Naučná stezka Beskydské nebe začíná u skokanských můstků, kde kdysi trénoval i závodil slavný Jiří Raška. A právě zde je vám rovněž k dispozici lanová dráha dlouhá 278 metrů. Vyveze vás od můstků k nájezdové věži.
