My Češi jsme obecně velmi zručný a šikovný národ a zároveň umíme vymyslet věci na světové úrovni. Ostatně, mnozí čeští rodáci už to mnohokrát ve své historii ukázali. Není tedy divu, že svůj um vkládáme i do malých projektů, které však zaujmou širší veřejnost a slouží spíše k malému poznání a aktivní zábavě. Jedním takovým konkrétním příkladem je třeba Industriální stezka v Plzni. Výlet do západočeské metropole tak můžete být více pestřejší.

Plzeň je zajímavá po mnoha stránkách.
Plzeň je zajímavá po mnoha stránkách.

Vítejte v bývalé vozovně

Tak tedy hurá do Plzeňského kraje, a to přímo do Plzně. Cílem malého výletu bude areál bývalé vozovny Městských dopravních podniků. Právě zde se totiž nachází ona Industriální stezka Plzeň. Konkrétně v areálu zvaném DEPO 2015, což je v současnosti vlastně takové kulturní centrum. Tady si přijde na své celá rodina, tedy jak dospělí, tak děti. A něčemu se zcela jistě přiučíte.

Vítejte na Industriální stezce.
Vítejte na Industriální stezce.

Jak šel čas s celým objektem

Industriální stezka vás vlastně seznámí s historií objektu DEPO 2015 a ta je značně pestrá. Sídlilo zde postupně několik firem a institucí – cukrovar, nemocnice, opravny a depo dopravního podniku. Je zde jedenáct informačních zastavení a s pomocí QR kódu si můžete pustit krátká videa. Průvodcem na těchto videích je historická osobnost. Prakticky se vám na Industriální stezce poodhalí průmyslové dědictví Plzně.

Poznejte i další místa Plzně.
Poznejte i další místa Plzně.

Areál má pestré využití

Jinak, samotný areál má velmi pestré celkové využití. Není zde „pouze“ Industriální stezka. Pravidelně se zde konají kulturní akce, programy pro děti, různé výstavy a dokonce tady najdete i únikovou hru. Pro osvěžení slouží kavárna a nakoupit si můžete v tržnici. Jakmile už budete nasyceni zážitků, tak v blízkosti teče řeka Radbuza. Udělejte si procházku po jejím břehu. A úplně nakonec to samozřejmě jistí pivo (u těch velkých), vždyť jste ve městě piva. A Plzeň je zkrátka Plzeň.


Podobné články