Máte rádi pohádky? A zvláště ty, kde se objevují čerti, peklo i sám vládce Lucifer? Inu, kdo by taky neměl, že? Pohádkové motivy jsou všeobecně velmi oblíbené a je jedno, kolik let nám je. Dospělí i děti se u toho rádi zabaví a popustí uzdu své fantazii. Nemusí však zůstat jen u představ. Peklo Čertovina doslova a do písmene splní všechna vaše očekávání, stačí se jen vypravit na Českomoravskou vrchovinu.

Čerta můžete potkat kdekoliv
Čerta můžete potkat kdekoliv

Čertovina je malá obec

Čertovina je malá obec u Hlinska v Čechách (oficiálně městská část Hlinska, vzdálená pouhé 3 km) v okrese Chrudim. Žije zde jen 113 obyvatel. A právě toto místo si vybrali čerti za své sídlo. Stále nevěříte? Tak to je vskutku nejvyšší čas udělat si výlet, protože něco takového vám neposkytne ani ta nejlepší televizní pohádka. Peklo Čertovina vás rádo přivítá.

Čert má různou podobu
Čert má různou podobu

Peklo je z velké části v podzemí

Peklo Čertovina je stavba, která má pět pater, ovšem z větší části se nachází v podzemí. Přesně 12 metrů pod povrchem a 8 metrů nad povrchem země. Objekt je zařízen jako opravdové a nefalšované peklo. Není tedy divu, že každého příchozího uvítají čerti, a to se vší parádou. Jak velká ta paráda bude, záleží jen na vás samotných. Ostatně, zdejší motto zní: O pekle se prostě nedá vyprávět, peklo se musí zažít.

Luciferovo doupě i pekelné ohně

Čertovská restaurace s terasou (200 míst), čertí herna, čertovská vinárna i cukrárna. Pro děti dětské hřiště a dokonce také ubytování. Ovšem ne v kotlech, nýbrž v apartmánech. Peklo Čertovina má rovněž Luciferovo doupě, čertovskou školu a pochopitelně pekelné ohně. Hosty obsluhují čerti a čertice a na jídelním lístku vám nabídnou čertovské speciality. Každý pátek se zde konají večery obžerství. Je to sice jeden z hříchů, ale jste přece v pekle. Čerti a čertice rádi hostům zazpívají také pekelnou hymnu.

Nebydlí zde taky čerti...
Nebydlí zde taky čerti…

Za návštěvu stojí i samotné Hlinsko

Do Čertoviny se dostanete z Hlinska v Čechách. Není vůbec od věci zastavit se také zde a je jedno zda před návštěvou pekelného světa či až po ní. Hlinsko v Čechách leží na úbočí Železných hor v severní části Českomoravské vrchoviny v Pardubickém kraji. Nejnavštěvovanějším objektem je zde památková rezervace Betlém. Jedná se o součást Muzea v přírodě Vysočina. Najdete zde soubor lidových staveb z 18. století na břehu řeky Chrudimky. Prostě, lidová architektura vesnického typu. Nezapomeňte pak na Hlineckou tvrz – nejstarší stavbu města z 15. století.


Podobné články