Papoušci sice mají své domoviny v jiných končinách, než je Česká republika, nicméně tak nějak patří k velmi oblíbeným. Jsou nádherní svým vzhledem, pestrobarevní, někteří se naučí i lidská slova, tak opravdu není divu, že je mají rádi jak děti, tak dospělí. Mnozí pak dokonce i nějakého toho papouška chovají. A co takhle navštívit Papouščí ráj? Není třeba jezdit do exotické ciziny, máte to na dosah od našeho hlavního města. Udělejte si výlet s celou rodinou.

Papouščí ráj sídlí kousek od Prahy

Mnoho roztodivných a úchvatných papoušků můžete shlédnout v Osnici u Jesenice. Jde o okres Praha – Západ ve Středočeském kraji. Osnice je oficiálně součástí Jesenice. Veřejnost je zde vítána, a to nejen na prohlídku. Papouščí ráj má bohatou nabídku nejrůznějších aktivit a je jen na vás co si vyberete. V každém případě nezapomeňte fotoaparát nebo aspoň mobil, protože na fotografování bude mnoho příležitostí.

Cílem je pomoc zvířatům v nouzi

Papouščí ráj je zařízení, které si klade za cíl pomáhat zvířatům v nouzi. Zároveň jsou zde možné adopce ohrožených a handicapovaných druhů zvířat a nechybí ani osvětová činnost. Návštěvníci jsou samozřejmě vítáni a všichni papouščí obyvatelé se na příchozí těší. Není divu, jsou na takovou společnost zvyklí, což dávají patřičně najevo.

Prohlídka i zážitkové programy

Středisko Papouščí ráj si jako návštěvníci můžete nejen prohlédnout. K dispozici je řada zajímavých zážitkových programů. A jaké to jsou? Na kukačku, Na ruku, Letem světem, Relax v ráji, Za branou, Rande s papouškem, Den v Ptačím domě. Zdejší pracovníci vás rádi detailněji seznámí s jednotlivými akcemi a pak už je to pouze na vašem zájmu. Už jen mít papouška na své ruce, je velkým zážitkem. A abychom nezapomněli, lze se stát kmotrem konkrétního papouška.

K papouškům bez domácích mazlíčků

Pokud berete na své cestovatelské výpravy svého zvířecího člena rodiny, obvykle tedy pejska, tak ho tentokrát někomu svěřte. Do Papouščího ráje tito mazlíčci nesmí. Parkovat pak můžete přímo u chovné stanice a je zde rovněž možnost občerstvení a získání upomínkových předmětů. Odcházet odtud tedy můžete s nějakou tou památkou. Ovšem, největší stopu v každém zanechá osobní prožitek.

Výlet si lze hezky zpestřit

Celý výlet si lze hezky zpestřit i poté, co opustíte Papouščí ráj. Jak už bylo řečeno, Osnice patří k Jesenici (vzdálená je pouhé 3 km). První písemná zmínka o osadě je z roku 1227. K Jesenici patří rovněž osada Kocanda. Samotná Jesenice je připomínána roku 1088. V okolí najdete oboru u Zdiměřic a Osnice. Navštívit můžete údolí Botiče u Kocandy. Kdo bude chtít, je možné se projít až do Průhonického parku.


Podobné články