Tropy uprostřed města. Divoká džungle v centru metropole. Exotičtí živočichové na dosah ruky přímo v Česku. A že to všechno zní docela utopisticky? V dnešní době už se není čemu divit. Rovnou napovíme, že to vše lze zažít, a bude to jednodušší než cestovat do vzdálených destinací. Navštivte Papilonia – Motýlí dům přímo v centru Brna. Vstoupíte do světa stovek exotických motýlů v doprovodu několika ptáčků a želv. Přijeďte do Brna a navštivte motýlí ráj, který je jen kousek od náměstí Svobody.

Některé druhy mají rozpětí křídel až 20 cm.
Některé druhy mají rozpětí křídel až 20 cm.

Motýli jsou létající zázraky

Po broucích tvoří motýli největší řád hmyzu. Jsou rozšíření po celém světě vyjma Antarktidy. Po včelách se tito barevní fotogeničtí létavci řadí k největším opylovačům květin, k čemuž jim pomáhá dlouhý sosáček. Jejich barevná křídla nejsou jen pro parádu. Fungují totiž jako živé solární panely, které velmi účinně přijímají energii ze slunce. Jejich oči se skládají až z 18.000 senzorů, proto mají vynikající zrak. Tento zástupce hmyzu nezvládá regulovat svou vnitřní teplotu. Někteří motýli tak migrují za teplem, podobně jako ptáci. Jiní přečkají zimu ve stavu hibernace.

Papilonia - Motýlí dům průběžně obměňuje chované druhy.
Papilonia – Motýlí dům průběžně obměňuje chované druhy.

Tropická zahrada uprostřed města

Papilonia – Motýlí dům najdete přímo v OC Rozkvět. U vstupu si můžete zakoupit suvenýr a hlavně si odložit svršky. Uvnitř jsou opravdu tropické teploty a velká vlhkost. Motýlí dům pak připomíná vnitřní tropickou zahradu s množstvím rostlin, jezírek a vodopádů. Do toho u jezírek najdete želvy a všude kolem samozřejmě pestrobarevné motýlky. Projdete si okruh zahradou, a pak můžete jít na ochoz do vyvýšeného patra a podívat se na zahradu z výšky. Vyhlídka na celé tropy a do toho všudypřítomní létající krasavci.

Vrchní návštěvnický ochoz v Papilonia - Motýlí dům.
Vrchní návštěvnický ochoz v Papilonia – Motýlí dům.

Tak malí, ovšem s tak velkou mocí

Křídla hrající všemi barvami a rozpětí až 20 cm. Do toho lehkost a ladnost jejich pohybů. Úsměv a pocit klidu vám navodí v mžiku a to se na ně stačí jen krátce podívat. Tak malí a s takovou mocí. To zažijete v exotickém Papilonia – Motýlí dům, kde chovají zhruba 30 druhů motýlů z Filipín, Thajska, Afriky a Jižní Ameriky. Druhy se průběžně obměňují, je proto možné, že při každé návštěvě uvidíte jiné. Procházejte se pomaličku a užívejte si pohledy a kontakt. Na motýli ale nesahejte. Nechte je, aby si na vás sedli sami.

Papilonia - Motýlí dům je plný barevných fotogenických motýlů.
Papilonia – Motýlí dům je plný barevných fotogenických motýlů.

Podobné články