Zveme vás na výlet do jiného světa, kde na chvilku utečete před každodenními problémy. Vstupte s námi do tropických oblastí a džungle, kam byste jinak museli cestovat tisíce kilometrů. Přímo v centru Plzně, vedle Velké synagogy, najdete dedikovanou pobočku plzeňské zoo. Akva Tera Zoo Plzeň je domovem pro mnoho tropických živočichů a vznikla už počátkem 60. let a dnes jsou zde kromě zástupců plazů a obojživelníků i bezobratlí. Exotická zvířata v srdci Plzně se těší na vaši návštěvu.

Akva Tera nabídne i pohled na exotické hady.
Akva Tera nabídne i pohled na exotické hady.

Korálové útesy, prales i poušť

Expozice nejprve zahrnovala pestrou kolekci plazů a studenokrevných živočichů. Časem zde bylo výhradně akvárium a v roce 2001 byla upravena do dnešní podoby. Podobně jako v zoo, jsou všechny expozice vytvářeny tak, aby simulovaly skutečný biotop. V Akva Tera tak zažijete prales a poušť, ale také život pod mořem u korálových útesů a sladkovodní prostředí. Mimo ještěry, hady, želvy a ryby zde potkáte i sklípkany nebo erbovní šípové žáby. V odchovu zde mají největší úspěchy u modrých a antracitových varanů či krajty zelené.

Akva Tera a expozice korálových útesů.
Akva Tera a expozice korálových útesů.

Bazilišek, krajta, krevetka nebo laločnice

V této pobočce Zoo Plzeň uvidíte zvířata jako dracena, bazilišek, chameleon, leguánek, želva, pralesnička, varan, krajta. Dále také ryby a bezobratlí, například klaun očkatý, krevetka pruhovaná, sapín zelený, bodlok žlutý, žralůček okatý, chňapal vláknoploutvý či hadice olivovězelená. A pak i takový korálovník, laločnice nebo ježovka. To je jen zlomek všech živočichů, které zde potkáte. Navíc si můžete zkusit stínohru bezobratlích či vyzkoušet své znalosti v poznávačce. Poučit se můžete z informačních tabulí.

V Akva Tera vás čeká řada zajímavých setkání.
V Akva Tera vás čeká řada zajímavých setkání.

Na návštěvu můžete po celý rok

Akva Tera má otevřeno celoročně a nabízí tak bezprostřední kontakt s exotickými živočichy, aniž byste museli strávit půl dne v zoologické zahradě. Během týdne zde probíhají i komentovaná krmení. Speciální nabídkou jsou pak školní exkurze s průvodcem. Samotná expozice pro veřejnost zabírá asi jednu třetinu všech prostor. Ostatní prostory tvoří chovatelské zázemí, kde si Akva Tera množí i hmyz pro krmení, díky čemuž je plně soběstačná. Navíc zde díky úspěšným odchovům nabízí spolupráci dalším zoologickým zařízením.

Uvidíte pestrobarevné ryby a možná i krmení piraní.
Uvidíte pestrobarevné ryby a možná i krmení piraní.

Podobné články