Hory a podhůří patřily vždy k místům, kde se cestovalo především po svých. Není divu, terén k tomu sám o sobě vybízí. Dnes už to tak úplně neplatí a do popředí zájmu se dostávají i jiné možnosti. Cyklostezka Bečva je toho jasným příkladem. Díky této trase můžete poznávat beskydské regiony z trochu jiného úhlu. Věřte, že nebudete nijak zklamáni, ba právě naopak. Připravte si tedy svá kola a vyrazte směrem Beskydy.


Poznáte všechny Bečvy

Cyklostezka Bečva se nachází ve Zlínském a Olomouckém kraji. Příroda kolem řeky Bečvy doslova láká k výletům, tak není divu, že zde vznikla i tato cyklistická trasa. Díky ní můžete poznat okolí všech toků Bečvy. Prakticky od pramenů Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s Moravou. A čeká na vás nejen přírodní království.

Celé Vsetínsko je nádherný kraj.
Celé Vsetínsko je nádherný kraj.

Tři nádherné úseky

Na každého cyklistu čekají tři úseky. Cyklostezku Bečvu tak můžete absolvovat celou nebo jen určité etapy. Vyberte si podle chuti a svých fyzických schopností. První úsek nese název Rožnovská Bečva: 30,8 km a projedete se mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím. Druhý úsek je Vsetínská Bečva: 56,8 km a vede mezi Velkými Karlovicemi a Vsetínem. Třetí úsek Bečva: 65 km a poznáte území od Valašského Meziříčí po Tovačov.

Cyklostezka Bečva je bezpečná a klidná

Bez přehánění se dá říct, že Cyklostezka Bečva je bezpečná a klidná. Většinou vedou trasy po úsecích, kde nejsou motorová vozidla. Na dohled a vlastně i na dosah máte nádhernou krajinu Beskyd, valašské dřevěnice, mnoho památek a také něco dobrého na zub. Například vyhlášený valašský frgál nebo-li úžasný koláč. Kdo neochutnal, jako by ani na Valašsku nebyl.

Vidět můžete i typické horské stavby.
Vidět můžete i typické horské stavby.

Bečva je přímo beskydským pojmem

Řeka je přímo beskydským pojmem. Místní lidé s touto řekou žijí od nepaměti a mají k ní svůj vztah. Bečva tvoří největší levostranný přítok řeky Moravy. Délka toku je 61,5 km a jedná se o soutok Vsetínské Bečvy (zvaná také Horní Bečva, 59 km) a Rožnovské Bečvy (zvaná také Dolní Bečva, 38 km) ve Valašském Meziříčí (městu se familárně říká často Valmez).

Zajímavostí je na cyklostezce dost

Byla by věčná škoda etapy Cyklostezky Bečvy jenom projet. Zastavte se a seznamte se s různými zajímavostmi. Jen namátkou. V Rožnově pod Radhoštěm je Valašská dědina v přírodě, ve Velkých Karlovicích se natáčel seriál Doktor Martin, zámky najdete ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí. Za návštěvu stojí Zbrašovské aragonitové jeskyně, Hranická propast či hrad Helfštýn. A už jste viděli vodní nádrž Bystřičku, čili Valašské moře? Cyklostezka Bečva nemůže nikoho zklamat. Tak šlápněte do pedálů.

Lesy vás provází téměř na každém kroku.
Lesy vás provází téměř na každém kroku.

Similar Posts