Lodní doprava má opravdu něco do sebe. Je to přeci jen tak trochu jiný způsob cestování a člověk zažije nejednu zajímavou příhodu. V České republice sice nemáme moře, ale vodních ploch vhodných pro nejrůznější lodě dostatek. Využijte toho a zpestřete si tak své cestování. Jedna z možností lodní dopravy se nabízí na Vranovské přehradě. Věřte, že nebudete litovat a příjemné vzpomínky vám zůstanou už napořád. Tak vzhůru na palubu, vyplouváme.

Plavba je příjemným zážitkem.
Plavba je příjemným zážitkem.

Přístaviště Vranov

Cílem cesty bude tentokrát Jihomoravský kraj, a to Vranov nad Dyjí v okrese Znojmo. Konkrétně tedy přístaviště Vranov na Vranovské přehradě. Lodě zde provozuje společnost Lodní doprava Vranov a její nabídka stojí za zvážení. Kromě toho, Vranovská přehrada je nádherná samo o sobě a její nejbližší okolí jakbysmet, takže parádní podmínky pro zážitky a různé aktivity. A jen tak mimochodem, Vranovské přehradě se říká Moravský Jadran, což už o něčem svědčí.

Nádherné prostředí Vranovské přehrady.
Nádherné prostředí Vranovské přehrady.

Okružní plavby

Lodní doprava Vranov má ve své flotile tři výletní lodě, a to Valentýnu, Viktorii a Poseidona. V nabídce jsou okružní plavby – malý vyhlídkový okruh (délka plavby 60 minut) a velký vyhlídkový okruh (délka plavby 120 minut). Kromě toho je možné si loď i pronajmout na různé akce nebo si domluvit speciální plavbu. Během letních měsíců je zaveden rovněž linkový provoz lodí, takže podmínky jsou více než ideální.

Jsou zde i písečné pláže.
Jsou zde i písečné pláže.

Přepravují se kola i psi

Lodě přepravují nejen běžné cestující, ale i psy a nalodit se můžete rovněž se svým kolem. Plavba se pohybuje u těchto míst: přístav Vranov Hráz, přístaviště Vranov Pláž, Lančov, Bítov Camp, Bítov Hrad, Chmelnice. Z paluby je možné vidět například zříceninu hradu Cornštejn či hrad Bítov. O nádherné přírodní scenérie není nouze, spíše naopak. Celkově jde o velmi příjemný zážitek. Bodejť by taky ne, pohled z lodi je úplně jiný a kolem se rozprostírá příroda Národního parku Podyjí.

Fotogenických míst je dost.
Fotogenických míst je dost.

Podobné články